Компанія Kurs Orbital, заснована українськими ветеранами космічної галузі, залучила $4 млн, щоб прискорити комерціалізацію своєї технології обслуговування супутників, пише Tech Crunch.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Kurs Orbital, яка базується в італійському Турині, провела seed-раунд на €3,7 млн ($4 млн). Його очолила європейська венчурна компанія OTB Ventures за участю Credo Ventures, Galaxia, In-Q-Tel та Inovo.
- Kurs Orbital планує використати залучені кошти для розширення команди, яка зараз налічує 11 осіб.
- Компанія розробляє модуль ARCap, який можна інтегрувати в будь-який космічний апарат. Він здатний стикуватися із супутниками на орбіті й не потребує додаткового обладнання на супутниках.
- Kurs Orbital планує запустити перший модуль ARCap у космос у 2025 році.
Контекст
Kurs Orbital у 2021 році зареєстрував одеський підприємець Володимир Усов, який із січня по листопад 2020-го очолював Державне космічне агентство. Випускник Одеського національного морського університету, до приходу на держслужбу створив кілька стартапів.
Технологічна основа стартапу – система зближення «Курс», розроблена в середині 1980-х у СРСР. З її допомогою проведено понад 300 успішних стикувань кораблів «Союз» і «Прогрес» зі станціями «Мир» і МКС. Ключову роль у реалізації проєкту відведено НПК «Курс».
Перевага Kurs Orbital, за словами Усова, у відсутності необхідності витрачати мільярди доларів на розробку нової системи стиковки.
Kurs Orbital допоможе економити супутниковим операторам. «Важкі телекомунікаційні супутники на геостаціонарній орбіті коштують $300–500 млн, – каже підприємець. – Продовження терміну служби позитивно вплине на їхню маржинальність». Супутникові оператори, за його словами, вже готові платити за такі послуги. Найбільшим попитом користується послуга з «деорбітування» – переведення супутників, які відслужили, на так звану «цвинтарну» орбіту. Більше про це читайте в матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.