Категорія
Новини
Дата

Уряд схвалив законопроєкт про добудову енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС

Кабінет Міністрів на засіданні 2 квітня схвалив законопроєкт про будівництво двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Про це повідомили пресслужби НАЕК «Енергоатом» та Міненерго.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Законопроєкт «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електричної станції» встановлює правові засади розміщення, проєктування та будівництва енергоблоків на ХАЕС.
  • Проєкт також визначає розмір соціально-економічної компенсації ризику населення, що проживає на відповідній території, а також закріплює законодавчу вимогу щодо можливості використання в роботі нових блоків ядерного палива, виготовленого за американською технологією. «Це є черговим свідченням відмови від використання палива країни-агресора», – наголошується у повідомленні «Енергоатома».
  • Міненерго зазначило, що реалізація проєкту здійснюватиметься виключно за рахунок коштів НАЕК «Енергоатом» із залученням кредитів, без використання коштів з держбюджету України.
  • На Хмельницькій АЕС передбачається розміщення реакторних установок типу ВВЕР-1000 (водо-водяний енергетичний реактор під тиском). Будівництво двох атомних енергоблоків збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт*год/рік, а відпуск – на 15 415 млн кВт*год/рік, прогнозує Міненерго.

Контекст

У 2014 році Україна відмовилася від послуг російської компанії «Росатом» у добудові енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. У вересні 2015-го було прийнято Закон «Про втрату чинності Закону «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3, 4 ХАЕС».

На жовтень 2023 року на енергоблоці №3 Хмельницької АЕС виконувалися ремонтно-відновлювальні роботи. Про добудову чи будівництво енергоблоків атомної електростанції наразі не йдеться, тому що очікується прийняття Закону «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС», писало «Суспільне Хмельницький» з посиланням на відповідь НАЕК «Енергоатом» та ВП «Хмельницька АЕС».

Щодо відсотка готовності енергообʼєктів, то загальний стан будівельної частини на момент припинення робіт енергоблока №3 – 75%, енергоблока №4 – 28%. Водночас варто врахувати, що тривалий час частина збудованих об’єктів піддавалася впливу навколишнього середовища та погодних умов.

НАЕК «Енергоатом» у 2023 році збільшила доходи від продажу електроенергії на 30%, або на 44 млрд грн, порівняно з попереднім роком – до 190,7 млрд грн. Президент «Енергоатома» Петро Котін заявляв, що з цих коштів було сплачено понад 124,4 млрд грн у межах виконання ПСО, тобто на підтримку низьких тарифів для населення.

Загалом з 2020 до 2023 року доходи компанії зросли у чотири рази. Якщо у 2020-му дохід становив 48,1 млрд грн, то у 2024 році «Енергоатом» планує отримати 253,3 млрд грн доходу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні