Формування фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії розпочнеться вже в держбюджеті-2022. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі національного телемарафону, пише «Інтерфакс-Україна». Наповнюватиметься він за рахунок конфіскованих російських активів.
Подарунок для справжніх лідерок та лідерів
Сертифікат Forbes — річний доступ до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Деталі та замовлення
Ключові факти
- За словами Марченка, Мінфін розробив законопроєкт про створення фонду, який наповнюватиметься за рахунок конфіскованих коштів РФ, формування якого почнеться вже в держбюджеті-2022.
- «Ми сподіваємося, що депутати підтримають створення такого фонду, такий законопроєкт уже зареєстровано у Верховній Раді й уже є активи, які можуть бути вилучені до цього фонду», – зазначив міністр фінансів.
- Марченко пояснив, що цей фонд – це бюджетна програма, яка передбачає лише акумулювання цих коштів, а далі вони розподілятимуться за критичними потребами. Кошти фонду ліквідації наслідків російської агресії перебуватимуть на казначейському рахунку.
- Міністр нагадав, що в затвердженому урядом проєкті держбюджету-2023 передбачено такий фонд розміром щонайменше 19 млрд грн.
«Є 19 млрд грн, які вже гарантовані. Сподіваємося, що з вилученням російських активів цей фонд поповнюватиметься значними сумами», – сказав голова Мінфіну.
Контекст
Відповідний законопроєкт №8027 було зареєстровано 13 вересня, його авторами є кілька десятків народних депутатів, зокрема голова бюджетного комітету Ради Юрій Арістов.
Першими такими коштами, найімовірніше, стануть конфісковані 15,8 млрд грн виведених із ринку в перші дні війни МР Банку та ПІБ – «дочок» російських Сбербанку та ЗЕБ (рос. Внешэкономбанк), заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції цього тижня. За його словами, ці буде спрямовано на відновлення житла та цивільних споруд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.