Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд. /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Відбудова України наразі коштує $349 млрд. Український уряд, Єврокомісія і Світовий банк презентували спільну оцінку

Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд. Фото Getty Images

Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд, свідчить спільна оцінка уряду України, Європейської комісії та Світового банку, яку презентували у Брюсселі. В найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває, йдеться в пресрелізі Світового банку.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Оцінка наслідків війни охоплює період з 24 лютого по 1 червня 2022 року і обґрунтовує, що завдана шкода внаслідок війни перевищила $97 млрд. Найбільшої шкоди зазнали житловий та транспортний сектори, торгівля та промисловість. Найбільші руйнування – у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Чернігівській та Харківській  областях. Оцінка попередня, тому завдану шкоду та потреби варто розглядати як мінімальні.
  • Потреби на відновлення та відбудову в 1,5 раза перевищують ВВП України в 2021 році. Впродовж наступних 36 місяців необхідні $105 млрд для задоволення нагальних потреб: відновлення систем освіти, охорони здоровʼя, інфраструктури, підготовка до майбутньої зими, підтримка сільського господарства та ремонт життєво важливих транспортних маршрутів, дотримання безпеки у розборі завалів та знешкодження вибухових речовин. 
  • Презентована оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення допоможе визначити пріоритети для відновлення, а міжнародні партнери продовжать підтримувати безперервність надання основних державних послуг, заявила Анна Бʼєрде, віцепрезидентка Світового банку в справах регіону Європи та Центральної Азії. 
  • Тільки на перший етап – rapid recovery – необхідно $17 млрд, з яких Україна потребує $3,4 млрд вже цьогоріч, заявив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.
  • Україна бореться за демократію та спільні європейські цінності, тому ЄС з партнерами мобілізують всі інструменти для забезпечення найнагальніших потреб, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. З початку повномасштабної агресії Росії проти України ЄС мобілізував €10 млрд та планує виділити ще €5 млрд.

Контекст:

Український уряд на міжнародній конференції за участі міжнародних донорів у швейцарському Лугано презентував план відбудови України на $750 млрд, розрахований на 10 років.

Незважаючи на те що про український варіант «плану Маршалла» досі багато говорили і в Україні, і за кордоном, саме оцінка Світового банку має сформувати основу для більш конкретних рішень, ніж було раніше. На ній потенційні донори побачать першу міжнародно визнану суму потреб України. Досі масштаб збитків фігурував у пресі лише зі слів української сторони.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала окрему конференцію донорів на кшталт Лугано у Німеччині, співорганізатором якої буде канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Обсяг прямих збитків економіки України внаслідок пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури станом на 5 вересня становить $114,5 млрд, свідчать оцінки KSE Institute.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні