Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд, свідчить спільна оцінка уряду України, Європейської комісії та Світового банку, яку презентували у Брюсселі. В найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває, йдеться в пресрелізі Світового банку.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Оцінка наслідків війни охоплює період з 24 лютого по 1 червня 2022 року і обґрунтовує, що завдана шкода внаслідок війни перевищила $97 млрд. Найбільшої шкоди зазнали житловий та транспортний сектори, торгівля та промисловість. Найбільші руйнування – у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Чернігівській та Харківській областях. Оцінка попередня, тому завдану шкоду та потреби варто розглядати як мінімальні.
- Потреби на відновлення та відбудову в 1,5 раза перевищують ВВП України в 2021 році. Впродовж наступних 36 місяців необхідні $105 млрд для задоволення нагальних потреб: відновлення систем освіти, охорони здоровʼя, інфраструктури, підготовка до майбутньої зими, підтримка сільського господарства та ремонт життєво важливих транспортних маршрутів, дотримання безпеки у розборі завалів та знешкодження вибухових речовин.
- Презентована оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення допоможе визначити пріоритети для відновлення, а міжнародні партнери продовжать підтримувати безперервність надання основних державних послуг, заявила Анна Бʼєрде, віцепрезидентка Світового банку в справах регіону Європи та Центральної Азії.
- Тільки на перший етап – rapid recovery – необхідно $17 млрд, з яких Україна потребує $3,4 млрд вже цьогоріч, заявив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.
- Україна бореться за демократію та спільні європейські цінності, тому ЄС з партнерами мобілізують всі інструменти для забезпечення найнагальніших потреб, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. З початку повномасштабної агресії Росії проти України ЄС мобілізував €10 млрд та планує виділити ще €5 млрд.
Контекст:
Український уряд на міжнародній конференції за участі міжнародних донорів у швейцарському Лугано презентував план відбудови України на $750 млрд, розрахований на 10 років.
Незважаючи на те що про український варіант «плану Маршалла» досі багато говорили і в Україні, і за кордоном, саме оцінка Світового банку має сформувати основу для більш конкретних рішень, ніж було раніше. На ній потенційні донори побачать першу міжнародно визнану суму потреб України. Досі масштаб збитків фігурував у пресі лише зі слів української сторони.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала окрему конференцію донорів на кшталт Лугано у Німеччині, співорганізатором якої буде канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Обсяг прямих збитків економіки України внаслідок пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури станом на 5 вересня становить $114,5 млрд, свідчать оцінки KSE Institute.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.