Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) 16 жовтня ухвалив рішення про арешт майна Міжнародного аеропорту Одеса у справі про схему заволодіння цим майновим комплексом та доходом від його діяльності. Одному з підозрюваних призначено заставу, повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Арешт накладено з позбавленням права на відчуження та розпорядження майном у кримінальному провадженні щодо незаконного заволодіння майновим комплексом стратегічного об’єкта – КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності, повідомила САП.
- Йдеться про будівлю старого терміналу та майно аеропорту у кількості 2488 одиниць, корпоративні права ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент», а саме на 75% прав на ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса», а також приміщення нового терміналу загальною площею 26 700 кв. м.
- За даними САП, одному з ексдиректорів спільно створеного ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» суд обрав запобіжний захід. САП не вказує ім’я підозрюваного. За даними джерел УП, йдеться про директора ТОВ «Одеса аеропорт девелопмент» Олексія Кочанова.
- «Суд частково задовольнив клопотання та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 12,8 млн грн», – йдеться в повідомленні.
Контекст
29 серпня цього року НАБУ і САП заявили, що викрили злочинну групу, яка заволоділа майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» вартістю 118 млн грн та доходом від його діяльності протягом 2012–2022 рр. у розмірі понад 2,5 млрд грн. За процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру пʼяти особам, серед яких колишній одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени.
Як заявило слідство, у 2011 році два відомих одеських бізнесмени організували схему заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою (ОМР) з розподілом часток 75% і 25% відповідно, з метою отримання у власність та подальшої приватизації майнового комплексу аеропорту вартістю близько 118 млн грн. Слідство заявляє, що отримання згоди депутатів ОМР на створення товариства забезпечив тодішній міський голова, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати в розвиток аеропорту.
Крім того, на думку слідства, посадовець вчинив службове підроблення, що надавало підконтрольному ТОВ право утворювати спільне з ОМР товариство в обхід конкурсу.
Отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю. Крім того, понад 535 одиниць основних засобів із 2488 переданих були аеродромними об’єктами, що забезпечують безпеку польотів та не могли бути відчуженими в принципі, йдеться у повідомленні НАБУ.
За договором «інвестори» зобов’язувались внести статутний капітал у розмірі 355 млн грн, побудувати новий термінал і злітно-посадкову смугу. Проте більша частина внесених коштів через дії учасників схеми стала предметом застави та була заблокована банком, тобто не підлягала використанню, заявляють у НАБУ.
Новий термінал збудували за кредит, взятий під заставу майнового комплексу аеропорту, а злітно-посадкову смугу не починали будувати взагалі.
НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Одеської міської ради за попередньою змовою з ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса», КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» і ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» щодо заволодіння комунальним майном у червні 2016 року. Тоді у справі фігурував мер Одеси Геннадій Труханов.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.