Категорія
Новини
Дата

Велика Британія може анулювати вже видані «золоті візи». Програма була популярною серед багатих росіян

Велика Британія може не тільки закрити програму «золотих віз», а й анулювати уже видані візи багатим інвесторам. Програма була популярною серед багатих росіян, її називали ідеальною для відмивання брудних грошей, пише The Economic Times.

Ключові факти

  • Велика Британія може анулювати діючі «золоті візи» осіб, які проживають у країні, заявив міністр з питань безпеки Даміан Хайндс у п’ятницю.
  • Існують способи відкликання віз, коли це необхідно, заявив Хайндс в інтерв’ю Times Radio після заяви 17 лютого міністра внутрішніх справ Великої Британії Пріті Пател про закриття програми Tier 1 на тлі побоювань про можливе «відмивання» в країні незаконних російських грошей.
  • Скасування «золотих віз» – лише початок боротьби з шахрайством та незаконними фінансами, заявила Пател.

Контекст

17 лютого Велика Британія оголосила про відмову від програми видачі віз для інвесторів в обмін на ввезення капіталу.

У 2020 році британський парламентський комітет із розвідки та безпеки у своїй доповіді назвав програму видачі «золотих віз» ідеальним механізмом для відмивання коштів, а Лондон – «пральнею» для офшорних грошей.

«Золоті візи» Велика Британія запровадила в 2008 році в обмін на інвестування в країну від 2 млн до 10 млн фунтів стерлінгів. Таким чином багаті іноземці отримували можливість жити в країні, а пізніше – отримати паспорт. З вересня 2020-го до вересня 2021-го було видано 798 «золотих віз», з них 82 отримали росіяни, 210 – громадяни Китаю.

Правила отримання «золотих віз» двічі переглядали. Вперше це сталося в 2015 році, після окупації Криму Росією. Тоді влада Британії почала перевіряти, як заявники отримали свої гроші. З 2019 року, після отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля, кандидатів на отримання віз зобовʼязали довести, що вони володіли цими грошима протягом, як мінімум, двох років до подання заявки на візу.