Категорія
Новини
Дата

Війна Росії та України спричинить голод на Близькому Сході – очільниця МВФ

Голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила, що економічне напруження через війну Росії в Україні може спровокувати суспільні заворушення на Близькому Сході та в інших країнах, передає The Associated Press.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • Вторгнення Росії в Україну та санкції проти Москви змусили найбідніших переживати найгіршу кризу, адже вони борються із завищеними цінами на продукти та дефіцитом робочих місць, заявила Георгієва на форумі у Досі в Катарі.
  • У 2011 році різке зростання цін на хліб викликало антиурядові протести на Близькому Сході, відомі як «арабська весна».
  • Георгієва відзначила важливість України як провідного експортера пшениці і закликала швидше завершити війну. «що швидше виходять танки, то швидше заїдуть трактори. До липня нам потрібно, щоб урожай в Україні сприяв стабільності цін на продукти харчування», – сказала вона.
  • Очільниця МВФ також закликала розширити глобальну співпрацю, щоб заповнити прогалини в поставках сировини та енергії. «Виробники нафти, газу та виробники продуктів харчування сьогодні можуть допомогти зменшити цю невизначеність», – заявила Георгієва.

Контекст

Росія атакувала північні, східні та південні регіони України. Під обстріл потрапили не лише військові бази, житлові будинки, інфраструктура, а й частина аграрних складів та ферми. Зараз ніхто не береться сказати, наскільки скоротиться врожай у 2022 році. Опитані Forbes аграрії та чиновники сходяться в оцінках, що в Україні голоду точно не буде, а от на іноземних споживачів українського зерна чекають великі проблеми.

Скорочення експорту насамперед позначиться на найбільших імпортерах українського зерна: Китаї, Індії, Єгипті, Туреччині. Ціни на продовольчі товари у світі зростатимуть. На думку експертів видання The Economist, Ближній Схід може впасти в злидні та масові заворушення. «Якщо не зупинити війну, то сотні тисяч людей у ​​бідних країнах Азії та Африки голодуватимуть», – вважає гендиректор ІМК Алекс Ліссітса.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні