Президент України Володимир Зеленський підписав закон про віртуальні активи, який зараховує цей ринок до регулювання Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Національного банку України (НБУ).
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти:
- Закон означає, що легально працюватимуть іноземні та українські криптобіржі; банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній; українці зможуть захистити свої заощадження у віртуальних активах; держава гарантуватиме судовий захист прав на віртуальні активи.
- Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку формуватиме та реалізовуватиме політику у сфері віртуальних активів; визначатиме порядок обороту віртуальних активів; видаватиме дозволи постачальникам послуг віртуальних активів; здійснюватиме нагляд та фінансовий моніторинг у цій сфері.
Контекст:
На думку Мінцифри, це ще один важливий крок до детінізації криптосектору та запуску легального ринку віртуальних активів в Україні. «З початком війни криптоактиви стали потужним інструментом для залучення додаткового фінансування на підтримку Збройних сил України. За три тижні війни Криптофонд України зібрав понад $54 млн у криптоактивах. Сьогодні президент підписав закон «Про віртуальні активи». Запускаємо легальний ринок віртуальних активів в Україні й виводимо криптосектор із тіні», — написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі.
Верховна Рада ухвалила з урахуванням президентських поправок закон про віртуальні активи, який зараховує цей ринок до регулювання НКЦПФР та НБУ. Законопроєкт 17 лютого 2022 року у другому читанні та в цілому підтримали 272 депутати.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.