Категорія
Новини
Дата

Зеленський підписав закон про легалізацію віртуальних активів в Україні

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про віртуальні активи, який зараховує цей ринок до регулювання Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Національного банку України (НБУ).

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти:

  • Закон означає, що легально працюватимуть іноземні та українські криптобіржі; банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній; українці зможуть захистити свої заощадження у віртуальних активах; держава гарантуватиме судовий захист прав на віртуальні активи.
  • Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку формуватиме та реалізовуватиме політику у сфері віртуальних активів; визначатиме порядок обороту віртуальних активів; видаватиме дозволи постачальникам послуг віртуальних активів; здійснюватиме нагляд та фінансовий моніторинг у цій сфері.

Контекст:

На думку Мінцифри, це ще один важливий крок до детінізації криптосектору та запуску легального ринку віртуальних активів в Україні. «З початком війни криптоактиви стали потужним інструментом для залучення додаткового фінансування на підтримку Збройних сил України. За три тижні війни Криптофонд України зібрав понад $54 млн у криптоактивах. Сьогодні президент підписав закон «Про віртуальні активи». Запускаємо легальний ринок віртуальних активів в Україні й виводимо криптосектор із тіні», — написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі.

Верховна Рада ухвалила з урахуванням президентських поправок закон про віртуальні активи, який зараховує цей ринок до регулювання НКЦПФР та НБУ. Законопроєкт 17 лютого 2022 року у другому читанні та в цілому підтримали 272 депутати.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні