Категорія
Новини
Дата

Зеленський увів санкції проти 19 видобувних компаній. На думку чиновників вони отримали ліцензії за заниженою ціною й завдали державі збитків

Президент Володимир Зеленський підписав указ №123/2021, яким увів у дію рішення про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів. Санкції запроваджено проти 19 компаній, що працюють у сфері надрокористування.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Під дію санкцій потрапили компанії «Гео Коннект», «Еджейн Макро», «Глобал Гео Інвест», «Транс Сет Гео», «Еко Газ Альянс», «Епівал Енерджи», «Гео Пост», «Юноліт Ойл», «Профі Нафт», «Гео Таргент», «Надра Прайд», «Бест Гео Тех», «Гео Стенс», «Надра Вест Груп», «Гео Форс Ойл», «Бест Оіл Компані», «Надрапростір», «Гео Вертикаль», «Інфо Гео Тренд».
  • За даними аналітичної системи YouControl, керівником усіх компаній, окрім «Транс Сет Гео», «Юноліт Ойл», «Бест Гео Тех», «Гео Вертикаль», є Віталій Лупето.
  • Санкції передбачають низку обмежень. Зокрема, блокування активів, обмеження торгових операцій, припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, анулювання ліцензій та заборону видачі дозволів і ліцензій, заборону на участь у приватизації, заборону передання технологій, а також низку інших обмежень.
  • Як зазначив Зеленський, на думку правоохоронців, ці 19 компаній отримали ліцензії за заниженою ціною, завдавши державі великих збитків. Також, на думку спецслужб, вони пов’язані з громадянином держави-агресора.
  • Реалізацію й моніторинг ефективності санкцій здійснюватиме Кабінет Міністрів України разом зі Службою безпеки України та Національним банком України.

Контекст

Перераховані компанії володіють дозволами на геологічне вивчення площ, які раніше належали компанії «Голден Деррік», пише Liga.net. Ця компанія за часів президентства Віктора Януковича була близька до ексміністра Едуарда Ставицького і без конкурсів отримала три десятки родовищ у Полтавській області. Після зміни влади вона втратила ліцензії, але змогла відсудити більшу частину, що збіглося зі зміною власників компанії. Тепер власником стала фірма, яка змінила назву на «Іст Юроуп Петролеум». За даними YouControl, керівником цієї компанії є Віталій Лупето, а належить вона кіпрській HARTLOG LIMITED.

В останні місяці на засіданнях РНБО ухвалили низку рішень щодо персональних санкцій. Так, РНБО запровадила санкції проти 27 осіб, які зрадили Україні. Серед них Віктор Янукович, колишній прем'єрміністр Микола Азаров, колишній віцепрем'єрміністр і голова Нацбанку Сергій Арбузов, ексгенпрокурор Віктор Пшонка, ексміністр освіти і науки Дмитро Табачник, бізнесмен Сергій Курченко, експрокурорка Криму Наталія Поклонська та низка інших ексчиновників.

Також Зеленський увів санкції проти 81 компанії. До санкційного списку потрапили «Масандра», «Чорноморнафтогаз» і російські медіа. А також 23 громадянина Росії та три громадянина Франції.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні