Збройні сили України звільнили від окупантів кілька населених пунктів у Харківській та Херсонській областях. Зокрема, голова Офісу президента Андрій Єрмак натякнув на звільнення п’ятьох населених пунктів на Херсонщині.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Від російської окупації звільнено села Борівська Андріївка та Богуславка Борівської обʼєднаної територіальної громади Ізюмського району Харківської області, йдеться у Telegram-каналі Борівської селищної ради.
- Звільнено від російських окупантів смт Велика Олександрівка Бериславського району Херсонської області. «Щойно ЗСУ звільнили селище Велика Олександрівка! Вітаю жителів Херсонщини з чудовою новиною! Все буде Україна! Не забуваймо, якою ціною ми повертаємо наші села. Слава ЗСУ!» – повідомив депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко.
- Військовослужбовці 35-ї окремої бригади морської піхоти ім. контр-адмірала Михайла Остроградського повідомили про звільнення села Давидів Брід Бериславського району Херсонської області у вівторок. Відео військових поширив «Бабель».
- Також у мережі публікують відео ЗСУ і з інших населених пунктів на Херсонщині. Зокрема зі Старосілля та Архангельського.
- Голова Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram опублікував пост з емодзі, який складається з зображень п’яти українських прапорів, ракети і кавуна, ймовірно, натякаючи на звільнення п’яти населених пунктів у Херсонській області.
Контекст
Менше ніж за місяць ЗСУ змогли деокупувати близько 10 000 кв. км. Це приблизно в п’ять разів більше, ніж територія, яку змогла захопити Росія починаючи з травня.
Також ЗСУ вдалося перемістити лінію фронту на десятки кілометрів від Слов’янська – Краматорська і фактично нівелювати загрозу для цих міст. Єдиний напрямок, де Росія продовжує атакувати, це Бахмут – Донецьк, де у росіян найкоротше плече постачання з РФ.
Жовтень буде дуже важливим місяцем для війни. Адже в листопаді-грудні природне маскування у вигляді лісів і лісосмуг перестане виконувати свою функцію. Переміщення сил стане непросто приховувати, тому вести наступ ставатиме дедалі складніше.
Навряд чи це означає, що взимку бойові дії зупиняться або істотно стихнуть. В історії війн є багато прикладів зимових кампаній. Але все ж ЗСУ, скоріше за все, намагатимуться отримати максимальний результат на полі бою до початку зимового бездоріжжя і холодів. Докладніше про це читайте тут: Місяць контрнаступу ЗСУ. Ймовірно, Україні вдалося переломити перебіг війни. Що попереду.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.