Кабінет міністрів вирішив із наступного тижня повернути адаптивний карантин. Він передбачає поділ регіонів України на чотири зони залежно від епідемічної ситуації.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- Адаптивний карантин почне діяти з 22 лютого.
- Регіони поділятимуться на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, в яких карантинні обмеження залежатимуть від епідемічної ситуації на місцях.
- У «червоній» зоні діятимуть жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну. Буде заборонено роботу закладів харчування, розважальних закладів, ТРЦ, кінотеатрів, театрів, закладів освіти (крім дитячих садочків і початкових класів у школах), спортзалів, ринків.
- Найбільш мʼякий, «зелений» рівень можуть встановити по всій Україні за таких умов. Коли рівень захворюваності на грип і ГРВІ на території не менше як 13 областей не перевищуватиме 50% епідпорогу. А також коли коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу становитиме менше 5%.
- Також уряд продовжив термін дії карантину на території України до 30 квітня 2021 року.
Контекст
9 грудня 2020 року Кабінет Міністрів під час засідання запровадив в Україні посилений карантин із 8 до 24 січня 2021 року включно.
Щоб підтримати громадян і бізнес на час карантину, у грудні 2020 року Верховна Рада України передбачила фінансову допомогу в розмірі 8000 грн для найманих працівників підприємств, а також ФОПів. Фінансування матеріальної допомоги наразі завершено, станом на 3 лютого 2021 року Пенсійним фондом України виплачено 201 млн грн для 25 126 осіб.
Окрім цього, ФОПів першої групи звільнено від сплати ЄСВ та єдиного податку. Такі податкові канікули мають тривати з грудня 2020 року до травня 2021 року. Також податковий борг до 3060 грн, який існував у платників до 1 листопада 2020 року, спишуть.
У Нацбанку заявили, що січневий локдаун мав незначний вплив на українську економіку, підтвердивши попередню оцінку втрат у 0,2% ВВП.
Тим часом країни Європи продовжують запроваджувати нові карантинні обмеження через ситуацію з пандемією коронавірусу. Зокрема, Німеччина продовжила посилений карантин до 14 лютого, щоб стримати поширення мутованих видів коронавірусу, які вважаються більш заразними.
Також із 15 лютого Велика Британія посилила вимоги для в’їзду. Крім обов'язкового тесту на COVID-19 перед польотом мандрівники повинні будуть пройти ще два тести на коронавірус під час обов'язкової самоізоляції.
Важливі цифри
За даними Університету Джона Гопкінса, станом на 17 лютого у світі виявили понад 109,6 млн випадків коронавірусу, з яких понад 2,4 млн летальних.
За даними МОЗ, станом на 17 лютого в Україні зафіксовано 4286 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії в країні захворіло 1,28 млн осіб, померло 24 689 осіб.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.