Категорія
Новини
Дата

Молдовська компанія Zernoff купила український Марилівський спритзавод за рекордну суму

1 хв читання

Фонд держмайна (ФДМ) 12 листопада провів приватизацію сьомого об'єкту ДП "Укрспирт" – Марилівське МПД. Завод за 120 млн грн придбало молдовське підприємство Zernoff, згідно з даними на сайті ProZorro. Продажі.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Стартова ціна об'єкту зросла в 2,2 разу – з 54,7 млн грн до 120 млн грн.
  • На відкритих конкурентних торгах онлайн змагалися дві компанії.
  • Як зазначила заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства Світлана Панаіотіді на своїй сторінці в мережі Facebook, попередні 6 спиртзаводів було продано за нижчу ціну. Суходольський - за 60,3 млн грн, Бершадський - за 19,8 млн грн, Лопатинський - за 50 млн грн, Овечацький - за 53 млн грн, Артемівський — за 50 млн грн і Немирівський - за 55 млн грн.
  • Фонд державного майна України (ФДМ) у листопаді виставив на онлайн-аукціон на майданчику «ProZorro.Продажі» 10 спиртових заводів. 
  • За словами президента України Володимира Зеленського, нині 55% виробництва спирту в Україні перебувають у тіні, а державні спиртові заводи понад 10 років контролюють кримінальні угруповання.
  • Через нелегальний ринок спирту державний та місцеві бюджети щороку недоотримують 8 млрд грн.

Контекст

Україна готує до приватизації свою спиртову галузь. Історично вона була в державній монополії, і донедавна лише дві країни в світі (також Білорусь) не віддавали це виробництво до приватних рук, зазначає ФДМ. Як наслідок, заводи зараз виготовляють продукцію та заробляють менше грошей, ніж можуть.

На продаж держава виставить 41 спиртзавод, що входять до держпідприємства «Укрспирт», та ще 37 заводів, які перебувають у складі концерну «Укрспирт». Майже рік тому президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування з 1 липня 2020 року державної монополії на виробництво спирту. 

Аудит держпідприємства «Укрспирт» засвідчив, що з 78 державних спиртових заводів 22 перебувають у незадовільному стані й не відповідають технічним вимогам, 43 – тривалий час не працюють. На утримання цього господарства держава витрачає близько 200 млн грн щорічно. Загалом ФДМ очікує отримати майже 2 млрд грн від приватизації спиртових заводів ДП «Укрспирт» і концерну «Укрспирт». Фонд держмайна 15 жовтня провів приватизацію першого об'єкту ДП «Укрспирт» — Немирівського МПД, завод за 55,08 млн грн придбало ТОВ «ЛВН Лімітед». Наразі ФДМУ зміг приватизувати шість активів спиртової галузі на загальну суму понад 268 млн грн.

Важливі цифри

Заводи ДП «Укрспирт» (41 виробничий майданчик на всій території України) можуть виробляти понад 36 млн декалітрів на рік. 

Довідка

За даними на її сайті, компанія Zernoff Ethanol була заснована в 2001 році. Наразі спиртзавод компанії має потужність виробництва 3 млн літрів у місяць. Зазначається, що Zernoff Ethanol є найбільшим виробником етилового спирту в Молдові і одним із найбільших у чорноморському регіоні. Компанія спеціалізується на переробці зерна місцевого походження з метою отримання високоякісних продуктів для використання в різних індустріях.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні