Технологічний гігант Apple знизить з 1 січна 2021 року комісію в App Store з 30% до 15%, передає The Verge. Нові правила будуть діяти для розробників, чий виторг складає менше $1 млн на рік.
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Ключові факти
- Apple запустила програму підтримки малих підприємців, у рамках якої розробники мають право на знижку в сплаті комісії. Для цього їм потрібно буде подати заявку на участь в програмі.
- Власник App Store враховуватиме виручку за 2020 рік. Якщо виторг компанії-розробника перевищить поріг в $1 млн у будь-який момент у 2021 році, її буде автоматично виключено з програми.
- Американська корпорація стверджує, що зміни торкнуться переважної більшості розробників із понад 28 млн зареєстрованих видавців додатків, але точну кількість не розкриває.
- ІТ-гігант також не повідомив, яку частину доходів втратить через зниження комісії. За даними CNBC, App Store — один із ключових напрямків діяльності компанії поряд із виробництвом iPhone. У 2019-му виручка Apple від App Store склала $50 млрд.
- Apple вже не в перший раз знижує комісійні для деяких розробників. Остання зміна відбулася в 2016 році, коли компанія дозволила розробникам тільки 15% комісії, якщо користувач залишається зареєстрованим у додатку через iOS більше 12 місяців.
Контекст
Розробники незадоволені правилами App Store та Google Play. Деякі з них навіть об'єдналися в коаліцію за справедливе використання додатків. Компанії, у тому числі розробник гри Fortnite, музичний стрім-сервіс Spotify та власник Tinder, створили альянс для тиску на Apple та інших операторів магазинів додатків, аби знизити комісію та зробити ринок більш конкурентним.
Із серпня компанія Epic Games конфліктує з Apple та Google. Розробник гри Fortnite не погоджується з умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play та спробував обійти правила — запропонував своїм користувачам сторонню систему оплати. Після чого Apple та Google видалили додаток зі своїх магазинів. А розробник звернувся до суду. Судова тяганина триває і скоріш за все її буде вирішено судом присяжних влітку 2021 року.
Крім того, в червні 2020 року Єврокомісія почала два антимонопольні розслідування щодо Apple через правила App Store і Apple Pay після скарг Spotify і Rakuten.
Демократи з Конгресу США на початку жовтня заявили, що Apple і Google — монополісти, які зловживають своїм домінуванням на ринку. Apple використовує домінування над iOS і App Store для створення та посилення бар'єрів для конкурентів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.