Категорія
Новини
Дата

Apple знизить комісію в App Store до 15% для малого бізнесу

Технологічний гігант Apple знизить з 1 січна 2021 року комісію в App Store з 30% до 15%, передає The Verge. Нові правила будуть діяти для розробників, чий виторг складає менше $1 млн на рік.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Apple запустила програму підтримки малих підприємців, у рамках якої розробники мають право на знижку в сплаті комісії. Для цього їм потрібно буде подати заявку на участь в програмі. 
  • Власник App Store враховуватиме виручку за 2020 рік. Якщо виторг компанії-розробника перевищить поріг в $1 млн у будь-який момент у 2021 році, її буде автоматично виключено з програми.
  • Американська корпорація стверджує, що зміни торкнуться переважної більшості розробників із понад 28 млн зареєстрованих видавців додатків, але точну кількість не розкриває.
  • ІТ-гігант також не повідомив, яку частину доходів втратить через зниження комісії. За даними CNBC, App Store — один із ключових напрямків діяльності компанії поряд із виробництвом iPhone. У 2019-му виручка Apple від App Store склала $50 млрд.
  • Apple вже не в перший раз знижує комісійні для деяких розробників. Остання зміна відбулася в 2016 році, коли компанія дозволила розробникам тільки 15% комісії, якщо користувач залишається зареєстрованим у додатку через iOS більше 12 місяців.

Контекст

Розробники незадоволені правилами App Store та Google Play. Деякі з них навіть об'єдналися в коаліцію за справедливе використання додатків. Компанії, у тому числі розробник гри Fortnite, музичний стрім-сервіс Spotify та власник Tinder, створили альянс для тиску на Apple та інших операторів магазинів додатків, аби знизити комісію та зробити ринок більш конкурентним.

Із серпня компанія Epic Games конфліктує з Apple та Google. Розробник гри Fortnite не погоджується з умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play та спробував обійти правила — запропонував своїм користувачам сторонню систему оплати. Після чого Apple та Google видалили додаток зі своїх магазинів. А розробник звернувся до суду. Судова тяганина триває і скоріш за все її буде вирішено судом присяжних влітку 2021 року.

Крім того, в червні 2020 року Єврокомісія почала два антимонопольні розслідування щодо Apple через правила App Store і Apple Pay після скарг Spotify і Rakuten.

Демократи з Конгресу США на початку жовтня заявили, що Apple і Google — монополісти, які зловживають своїм домінуванням на ринку. Apple використовує домінування над iOS і App Store для створення та посилення бар'єрів для конкурентів.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні