Категорія
Новини
Дата

Apple знизить комісію в App Store до 15% для малого бізнесу

Технологічний гігант Apple знизить з 1 січна 2021 року комісію в App Store з 30% до 15%, передає The Verge. Нові правила будуть діяти для розробників, чий виторг складає менше $1 млн на рік.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Apple запустила програму підтримки малих підприємців, у рамках якої розробники мають право на знижку в сплаті комісії. Для цього їм потрібно буде подати заявку на участь в програмі. 
  • Власник App Store враховуватиме виручку за 2020 рік. Якщо виторг компанії-розробника перевищить поріг в $1 млн у будь-який момент у 2021 році, її буде автоматично виключено з програми.
  • Американська корпорація стверджує, що зміни торкнуться переважної більшості розробників із понад 28 млн зареєстрованих видавців додатків, але точну кількість не розкриває.
  • ІТ-гігант також не повідомив, яку частину доходів втратить через зниження комісії. За даними CNBC, App Store — один із ключових напрямків діяльності компанії поряд із виробництвом iPhone. У 2019-му виручка Apple від App Store склала $50 млрд.
  • Apple вже не в перший раз знижує комісійні для деяких розробників. Остання зміна відбулася в 2016 році, коли компанія дозволила розробникам тільки 15% комісії, якщо користувач залишається зареєстрованим у додатку через iOS більше 12 місяців.

Контекст

Розробники незадоволені правилами App Store та Google Play. Деякі з них навіть об'єдналися в коаліцію за справедливе використання додатків. Компанії, у тому числі розробник гри Fortnite, музичний стрім-сервіс Spotify та власник Tinder, створили альянс для тиску на Apple та інших операторів магазинів додатків, аби знизити комісію та зробити ринок більш конкурентним.

Із серпня компанія Epic Games конфліктує з Apple та Google. Розробник гри Fortnite не погоджується з умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play та спробував обійти правила — запропонував своїм користувачам сторонню систему оплати. Після чого Apple та Google видалили додаток зі своїх магазинів. А розробник звернувся до суду. Судова тяганина триває і скоріш за все її буде вирішено судом присяжних влітку 2021 року.

Крім того, в червні 2020 року Єврокомісія почала два антимонопольні розслідування щодо Apple через правила App Store і Apple Pay після скарг Spotify і Rakuten.

Демократи з Конгресу США на початку жовтня заявили, що Apple і Google — монополісти, які зловживають своїм домінуванням на ринку. Apple використовує домінування над iOS і App Store для створення та посилення бар'єрів для конкурентів.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні