Категорія
Новини
Дата

Uber продасть підрозділ безпілотників ATG стартапу з Кремнієвої долини

Компанія Uber Technologies продасть підрозділ безпілотних автомобілів Advanced Technologies Group (ATG) стартапу з Aurora Innovation. ATG оцінюється угодою у $4 млрд. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За умовами договору, Uber інвестує в Aurora $400 млн і після закриття угоди отримає у власність 26% акцій стартапу. 
  • Генеральний директор Uber Дара Хосровшахі увійде до ради директорів компанії. 
  • Aurora здійснюватиме розробку безпілотних авто. А сервіс каршерінгу отримає гарантії використання моделей Aurora, коли ті будуть випущені. 
  • Очікується, що операція буде завершена в першому кварталі 2021 року.
  • Як пише Bloomberg, після закриття операції оцінка вартості стартапу Aurora може досягти $10 млрд.
  • ATG працює з 2015 року. І він також пов'язаний із крадіжкою комерційної таємниці у Waymo (підрозділ Google), у якій визнали винним колишнього керівника Uber ATG Ентоні Левандовскі.

Довідка

Стартап Aurora було засновано 2017 року. Компанія працює над створенням платформи Aurora Driver, яка б об'єднувала ПЗ та послуги з дистанційного керування транспортними засобами. 

За весь час роботи компанія змогла залучити $1,1 млрд від Sequoia Capital, Greylock, Index Ventures.

Контекст

Uber продає підрозділ у рамках політики реструктуризації. Раніше Хосровшахі запевнив інвесторів, що компанія скоротить витрати і почне отримувати прибуток. Зараз Uber позбавляється дорогих другорядних бізнесів, аби зосередитися на ключових напрямках - пасажирських перевезеннях і доставці їжі.

Уже відомо, що компанія веде переговори про продаж підрозділу повітряного таксі Uber Elevate. Потенційним покупцем називають Joby Aviation – стартап, що займається розробкою електричного повітряного транспорту. 

Uber також згорнув свій інкубатор продуктів і лабораторію штучного інтелекту. На початку 2020 року компанія також відмовилася від електровелосипедів Jump на користь стартапу Lime, інвестувавши $170 млн.

Бізнес компанії постраждав через коронакризу, у ІІІ кварталі виторг Uber склав $3,1 млрд, що на 18% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Загалом за дев'ять місяців поточного року виторг компанії склав $8,91 млрд, тоді як у 2019 році - $10,08 млрд.

В Офісі ефективного регулювання (BRDO) підрахували, що українці щорічно на послуги таксі витрачають близько 40 млрд грн. Але через те, що в основному бізнес працює в тіні, бюджети щорічно недоотримують близько 4 млрд грн.

Мінінфраструктури підготувало законопроєкт, який регулюватиме роботу таксистів. Він, зокрема, надасть можливість ведення діяльності у сфері перевезень пасажирів на замовлення на основі патенту. Також документом передбачається обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті та створення реєстру автомобільних перевізників та провайдерів інформаційних послуг.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні