Категорія
Новини
Дата

Uber продасть підрозділ безпілотників ATG стартапу з Кремнієвої долини

Компанія Uber Technologies продасть підрозділ безпілотних автомобілів Advanced Technologies Group (ATG) стартапу з Aurora Innovation. ATG оцінюється угодою у $4 млрд. 

Ключові факти

  • За умовами договору, Uber інвестує в Aurora $400 млн і після закриття угоди отримає у власність 26% акцій стартапу. 
  • Генеральний директор Uber Дара Хосровшахі увійде до ради директорів компанії. 
  • Aurora здійснюватиме розробку безпілотних авто. А сервіс каршерінгу отримає гарантії використання моделей Aurora, коли ті будуть випущені. 
  • Очікується, що операція буде завершена в першому кварталі 2021 року.
  • Як пише Bloomberg, після закриття операції оцінка вартості стартапу Aurora може досягти $10 млрд.
  • ATG працює з 2015 року. І він також пов'язаний із крадіжкою комерційної таємниці у Waymo (підрозділ Google), у якій визнали винним колишнього керівника Uber ATG Ентоні Левандовскі.

Довідка

Стартап Aurora було засновано 2017 року. Компанія працює над створенням платформи Aurora Driver, яка б об'єднувала ПЗ та послуги з дистанційного керування транспортними засобами. 

За весь час роботи компанія змогла залучити $1,1 млрд від Sequoia Capital, Greylock, Index Ventures.

Контекст

Uber продає підрозділ у рамках політики реструктуризації. Раніше Хосровшахі запевнив інвесторів, що компанія скоротить витрати і почне отримувати прибуток. Зараз Uber позбавляється дорогих другорядних бізнесів, аби зосередитися на ключових напрямках - пасажирських перевезеннях і доставці їжі.

Уже відомо, що компанія веде переговори про продаж підрозділу повітряного таксі Uber Elevate. Потенційним покупцем називають Joby Aviation – стартап, що займається розробкою електричного повітряного транспорту. 

Uber також згорнув свій інкубатор продуктів і лабораторію штучного інтелекту. На початку 2020 року компанія також відмовилася від електровелосипедів Jump на користь стартапу Lime, інвестувавши $170 млн.

Бізнес компанії постраждав через коронакризу, у ІІІ кварталі виторг Uber склав $3,1 млрд, що на 18% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Загалом за дев'ять місяців поточного року виторг компанії склав $8,91 млрд, тоді як у 2019 році - $10,08 млрд.

В Офісі ефективного регулювання (BRDO) підрахували, що українці щорічно на послуги таксі витрачають близько 40 млрд грн. Але через те, що в основному бізнес працює в тіні, бюджети щорічно недоотримують близько 4 млрд грн.

Мінінфраструктури підготувало законопроєкт, який регулюватиме роботу таксистів. Він, зокрема, надасть можливість ведення діяльності у сфері перевезень пасажирів на замовлення на основі патенту. Також документом передбачається обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті та створення реєстру автомобільних перевізників та провайдерів інформаційних послуг.