Категорія
Новини
Дата

Рада ухвалила законопроєкт про няню для інвесторів

Депутати Верховної Ради України ухвалили в другому читанні законопроєкт авторства президента Володимира Зеленського про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Законопроєкт, зокрема, передбачає закріплення статусу держустанови, до складу якої входять інвестиційні менеджери. Така установа уповноважується Кабміном на супровід інвесторів у процесі підготовки та здійснення інвестпроєктів зі значними інвестиціями.
  • В останній редакції законопроєкту йдеться, що загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від суми інвестицій. Методологія розрахунку обсягу держпідтримки визначатиметься Кабміном.
  • Документом встановлюється, що держпідтримка може надаватися інвестору у формі податкових пільг, надання права на користування земельною ділянкою за спецумовами орендної плати або будівництво чи реконструкцію необхідної інфраструктури за кошти держави, наприклад автомобільних шляхів.
  • Законопроєкт також визначає вимоги до інвестиційних проєктів та інвесторів, яким може надаватися державна підтримка. Зокрема, розмір інвестицій у проєкт має бути еквівалентний щонайменше €20 млн.
  • Інвестпроєкт має бути реалізовано у сферах переробної та добувної промисловості, поводження з відходами, транспорту та логістики, освіти, науки, охорони здоров’я, мистецтва, культури, спорту та туризму.
  • Необхідною вимогою є створення не менше 80 нових робочих місць. Середня зарплата працівників має перевищувати не менш ніж на 15% розмір середньої зарплати у відповідному виді діяльності та регіоні за попередній рік.
  • Строк реалізації інвестпроєкту не має перевищувати п’яти років.
  • Серед компаній, які не можуть претендувати на держпідтримку, інвестори, які не розкрили інформацію про кінцевого власника, а також компанії, у яких понад 50% акцій належать офшорним компаніям або зареєстровані в Росії.

Контекст

Ініціатором законопроєкту був президент Володимир Зеленський. Уперше про намір прийняти такий закон він заявив у січні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Зеленський пообіцяв урядовий супровід інвестору, який вирішить вкласти в Україну понад $100 млн. «У вас буде менеджер – investment nanny, який розмовляє п’ятьма мовами, і 24/7 цей менеджер буде з вами працювати – будь-яке питання, будь-яка проблема вирішуватимуться в контакті з цим менеджером, і не буде жодної проблеми», — заявив Зеленський.

21 липня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про держпідтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями №3760.

Згідно з даними НБУ, обсяг прямих інвестицій в Україну 2019 року склав $51,4 млрд. У галузевому розрізі найбільше зростання іноземних інвестицій зафіксовано в промисловості, оптовій і роздрібній торгівлі, фінансовій і страховій діяльності, операціях із нерухомим майном тощо. А країнами походження інвестицій були Кіпр, Нідерланди, Швейцарія, Німеччина, Велика Британія та ін.

Цікавий факт

Обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у світі в першому півріччі 2020 року скоротився на 49% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, йдеться у доповіді Конференції ООН із торгівлі. За оцінками, вони досягли $399 млрд. Найбільший спад спостерігався в розвинених країнах, де ПІІ досягли, за оцінками, $98 млрд у І півріччі 2020 року — це зниження на 75% у порівнянні з відповідними показниками 2019 року. Приплив ПІІ до країн, що розвиваються, скоротився на 16%.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні