Категорія
Новини
Дата

Microsoft повідомила про рекордний дохід та прибуток завдяки зростанню попиту на хмарні обчислення та Xbox під час пандемії

Квартальний дохід корпорації Microsoft перевищив очікування аналітиків майже на $3 млрд, також було досягнуто тримісячного рекорду продажів. Цьому сприяв зростаючий попит на корпоративні сервіси хмарних обчислень і програмні інструменти, які забезпечують роботу з дому, пише Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Чистий прибуток корпорації за жовтень–грудень 2020 року виріс на 33% у порівнянні з показниками аналогічного періоду 2019 року, до $15,4 млрд, або $2,03 за акцію. Аналітики прогнозували $1,64 за акцію.
  • Дохід Microsoft збільшився на 17%, до $43,1 млрд. Це перевищило середню прогнозну оцінку аналітиків – $40,2 млрд.
  • Виторг підрозділу Intelligent Cloud, до якого входять хмарний сервіс Azure та бізнес по випуску програмного забезпечення для серверів, за минулий квартал збільшився на 23% і перевищив $14,6 млрд. При цьому зростання Azure склало 50%, повідомляє Microsoft.
  • Підрозділ продуктивності й бізнес-процесів, який, зокрема, розробляє пакет додатків Office, збільшив виторг на 13% — до $13,4 млрд.
  • У той же час виторг підрозділу More Personal Computin, бізнес якого включає операційну систему Windows, ігрові консолі Xbox та пристрої Surface, виріс на 14% і склав $15,1 млрд.
  • Microsoft за квартал виплатила акціонерам $10 млрд у вигляді дивідендних виплат і викупу своїх акцій, що на 18% перевищує суму за такий самий період попереднього року.
  • Квартальні продажі ігрового бізнесу Microsoft уперше в історії перевищили $5 млрд. Цьому сприяли підписки і продажі ігор, а також поява нових консолей. Компанія повідомила, що дохід від контенту і послуг Xbox виріс за квартал на 40%, пише Reuters.
  • Акції Microsoft виросли на 4% після закриття торгів. У цілому за останній рік акції компанії виросли більш ніж на 40%, пише The Wall Street Journal.
  • Капіталізація Microsoft перевищує $1,7 трлн.

Контекст

Пандемія COVID-19 прискорила перехід підприємств на хмарні обчислення. Це сприяло тому, що Microsoft отримала підвищений попит на свої товари — від комп'ютерів та ігрових систем до систем хмарних обчислень, які допомагають компаніям орієнтуватися в продовженні віддаленої роботи, пише CNN.

Окрім Microsoft у результаті пандемії COVID-19 отримали вигоду і її конкуренти, такі як хмарний підрозділ Amazon.com Inc і хмарне сховище Alphabet Inc.

Аналітики очікують, що, незважаючи на появу вакцин проти COVID-19 і згасання пандемії, перехід до хмарного бізнесу триватиме. За словами аналітика компанії Wedbush Дена Айвса, до 2022 року кількість робочих годин у хмарі досягне 55% в порівнянні з 35% на сьогоднішній день.

Microsoft очікує продовження зростання свого хмарного бізнесу - дохід від інтелектуального хмарного сегмента, до якого входить Azure, виросте на 21,5% у поточному кварталі, заявила фінансова директорка компанії Емі Худ.

Високий попит на програмне забезпечення для бізнесу посилив конкурентний тиск на Microsoft. Минулого місяця постачальник програмного забезпечення для бізнесу Salesforce.com Inc. заявив, що витратить близько $27,7 млрд на купівлю виробника популярної платформи для спільної роботи на робочому місці Slack Technologies Inc. Очікується, що операцію буде закрито найближчими місяцями.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні