Інформація про Аліна Михайлова

молодший лейтенант, начальник медичної частини батальйону «Вовки Да Вінчі» 67-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ

Аліна Михайлова /Антон Забєльський для Forbes Україна

Профайл

Досьє
28 років

50 лідерок України 2023

Досягнення: значне збільшення потужностей та можливостей медичної частини батальйону

З початку вторгнення медична служба «Ульф» батальйону «Вовки Да Вінчі» виросла у п’ять-шість разів – до 21 людини. Керує службою молодший лейтенант Михайлова. Стабпукнт «Ульфа» на східному фронті працює не лише для свого батальйону, а й для інших підрозділів ЗСУ. Михайлова, яка є водночас і депутаткоюКиївради, більшість уваги приділяє саме фронту. За допомогою волонтерів збирає медикаменти та засоби захисту для свого підрозділу, слідкує за технічним станом усіх авто медичних команд. Нещодавно вибила для «Ульфа» евакуаційний американський БТР M113. «В одного з екіпажів був дуже близько приліт, і саме броня їх урятувала, інакше б загинули майже всі», – пригадує вона. Прикладом лідерства для неї завжди залишиться командир батальйону та її коханий – Дмитро Коцюбайло (загинув у березні 2023-го). «Ще в 2017-му році я побачила молодого хлопця, який так багато робить для перемоги, що мені стало соромно – а що я роблю для цього? – пригадує Аліна. – І медична служба, і все, що є в підрозділі, і чому я на війні – все це лише через його приклад, його силу, завдяки його підтримці і енергії».

30 до 30: обличчя майбутнього

У Аліни Михайлової є унікальне світове досягнення – вона стала прообразом для однієї з трьох фігурок LEGO української жінки-військовослужбовиці. За цим фановим досягненням стоїть зовсім не дитячий бекграунд.

Михайлова – парамедикиня у батальйоні «Правий сектор». Військову службу Михайлова поєднує із депутатством у Київраді. За підрахунками ЧЕСНО, вона – одна з найбільш опозиційних депутатів. Серед її пріоритетів – боротьба із незаконною забудовою та дерусифікація Києва. Зокрема, Михайлова протидіяла забудові берега Вирлиці, набережної на Микільській Слобідці та зносу садиби Барбана.

Остання ініціатива – рішення Київради про демонтаж російських пам’ятників. Уперше на війну Михайлова потрапила у 19 років, у 2014-му. Спочатку як волонтерка, а з 2016-го – як парамедикиня у «Госпітальєрах». За рік вона створила медслужбу за натовськими стандартами у ДУК ПС та рятує життя на фронті. У підрозділі Михайлової – дев’ятеро людей.

LEGO-війська. У липні компанія The Brothers Brick розробила фігурки LEGO у вигляді українських жінок-військових. Крім Михайлової, моделями стали Катерина Галушка й Анна Архипова.

Чим займеться після перемоги?

«ПОВЕРНУСЬ У ПОЛІТИКУ. МЕНЕ ОБРАЛА ГРОМАДА КИЄВА, ТОМУ ДО НАСТУПНИХ ВИБОРІВ ЗАЛИШАТИМУСЬ ДЕПУТАТКОЮ КИЇВРАДИ»

Поруч в рейтингу «30 до 30: обличчя майбутнього»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд