Інформація про Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі)

27 років, Доброволець, учасник російсько-української війни з 2014 року, Герой України

Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі) /з особистого архіву

На початку грудня 2021 року Дмитро Коцюбайло (позивний Да Вінчі) отримав з рук президента Володимира Зеленського найвищу державну нагороду – звання Героя України.

Військовий долучився до сил опору російському вторгненню ще у 2014-му, коли йому було 18 років. Коцюбайло є першим добровольцем, який прижиттєво отримав звання героя.

Він ніколи не був у лавах ЗСУ, пройшовши найгарячіші точки війни з росіянами у складі Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». «Це відзнака кожного, хто у 2014-му взяв до рук зброю та кому увесь цей час доводилося називати себе волонтерами чи ким завгодно», – сказав Коцюбайло після отримання нагороди.

Зараз він командує ротою добровольців, яка бере участь у бойових діях на сході.

  • Дмитро Коцюбайло – уродженць села Задністрянське на Івано-Франківщині.
  • Коцюбайло був командиром батальйону «Вовки Да Вінчі». У молодшого лейтенанта Дмитра Коцюбайла в підпорядкуванні було кілька сотень людей, серед них декілька майорів та капітанів.
  • Дмитро (Да Вінчі) – онук воїна УПА.
  • 2014 року Коцюбайла було тяжко поранено. Він не дочекався завершення курсу реабілітації та повернувся на війну. 
  • У 2016 році 21-річного Дмитра призначили командиром штурмової роти.
  • Підрозділ Коцюбайла «працював» чи не в усіх гарячих точках АТО. Добровольча рота не входила до ЗСУ і фактично не підпорядковувалась в армії нікому.
  • Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня 2023 року в боях поблизу Бахмута, йому було 27 років. Біля нього розірвалася мінометна міна, один з уламків влучив у шию.
  • 10 березня 2023 року на київському Майдані Незалежності зібралися тисячі військових та цивільних, які прийшли провести в останню путь Дмитра Коцюбайла.
Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «30 до 30: обличчя майбутнього»
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі