Інформація про DTEK Energy

Виторг 76,8 млрд грн, ПЕК

DTEK Energy
Прибуток 1,8 млрд грн
5 місце
100 найбільших приватних компаній України 2020

Профайл

Кількість працівників
44 000 людей
Керівник
Дмитро Сахарук
Власник
Рінат Ахметов
Річний приріст виторгу
-15%

І мпорт електроенергії з Росії та Білорусі в першому кварталі 2020 року боляче вдарив по DTEK Energy – компанії, що відповідає в енергохолдингу Ріната Ахметова, 53, за видобуток вугілля і виробництво електроенергії.

З літа 2019‑го по весну 2020‑го ціни на електроенергію, що поставляється DTEK, знизилися на 20%, а на складах накопичилося майже 3 млн т вугілля. Після того як компанія зупинила роботу декількох великих шахт, на допомогу прийшов уряд, очолюваний колишнім співробітником DTEK Денисом Шмигалем, 44. Імпорт електроенергії був заборонений.

У липні 2020‑го DTEK згадав про формулу «Роттердам+», яка наказала довго жити після запуску оптового ринку електроенергії. Холдинг використовував її при розрахунку вартості вугілля для держкомпанії «Центренерго». Контракт про відновлення поставок українського вугілля на ТЕС «Центренерго» було підписано у липні, посередником за дорученням президента Зеленського виступило Міністерство енергетики. А щоб постачальник вугілля не залишився з носом, закупівлю кредитують державні Укргазбанк та Ощадбанк. «Це дає можливість планувати роботу на рік вперед», – пояснював гендиректор DTEK Energy Дмитро Сахарук, 41.

На цьому хороші новини для DTEK не закінчилися. Наприкінці літа Генпрокуратура припинила розслідування про можливі зловживання при запровадженні та застосуванні формули «Роттердам+».

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2020»
Fozzy Group /Fozzy Group
Виторг 78,2 млрд грн
Збиток 5 млн грн
АрселорМiттал Кривий Рiг /Олександр Чекменьов
Виторг 62,4 млрд грн
Збиток 2,3 млрд грн
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі