І мпорт електроенергії з Росії та Білорусі в першому кварталі 2020 року боляче вдарив по DTEK Energy – компанії, що відповідає в енергохолдингу Ріната Ахметова, 53, за видобуток вугілля і виробництво електроенергії.
З літа 2019‑го по весну 2020‑го ціни на електроенергію, що поставляється DTEK, знизилися на 20%, а на складах накопичилося майже 3 млн т вугілля. Після того як компанія зупинила роботу декількох великих шахт, на допомогу прийшов уряд, очолюваний колишнім співробітником DTEK Денисом Шмигалем, 44. Імпорт електроенергії був заборонений.
У липні 2020‑го DTEK згадав про формулу «Роттердам+», яка наказала довго жити після запуску оптового ринку електроенергії. Холдинг використовував її при розрахунку вартості вугілля для держкомпанії «Центренерго». Контракт про відновлення поставок українського вугілля на ТЕС «Центренерго» було підписано у липні, посередником за дорученням президента Зеленського виступило Міністерство енергетики. А щоб постачальник вугілля не залишився з носом, закупівлю кредитують державні Укргазбанк та Ощадбанк. «Це дає можливість планувати роботу на рік вперед», – пояснював гендиректор DTEK Energy Дмитро Сахарук, 41.
На цьому хороші новини для DTEK не закінчилися. Наприкінці літа Генпрокуратура припинила розслідування про можливі зловживання при запровадженні та застосуванні формули «Роттердам+».