Інформація про McDonald's

Виторг 7,9 млрд грн, громадське харчування

McDonald's
Прибуток 644 млн грн
76 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
8777
Керівник
Юлія Бадрітдінова
Власник
McDonald's
Річний приріст виторгу
1%
Чиста середньомісячна винагорода (2019)
8260 грн
Керівник HR
Наталія Тіморіна
Центральний офіс
Київ

100 найбільших приватних компаній 2021

«Зупинитися – отже, померти», – впевнена Юлія Бадрітдінова. У 2020 році найбільша за оборотом компанія у сфері громадського харчування не дорахувалася 20% відвідувачів. Як і у всього ринку, доставка стала для McDonald’s головним каналом зростання під час пандемії. Продажі через McDelivery зросли в 4,5 раза. У 2020‑му McDonald’s відкрив в Україні 10 ресторанів – удвічі більше, ніж роком раніше. Компанія інвестувала в нові заклади $68 млн, збільшивши свою частку ринку на 0,5 процентного пункту, до 14%. Стратегічна мета – розширення мережі в містах‑мільйонниках, їхніх передмістях і обласних центрах. «Маємо намір повністю закрити всі сателіти Києва», – сказав «Інтерфаксу» директор з розвитку українського McDonald’s Віталій Стефурак. Ключовий критерій розміщення – великий потік людей та можливість організації McDrive. На черзі відкриття ресторанів швидкого харчування у Кропивницькому, Маріуполі, Чернівцях та Ужгороді. Це будуть заклади нового формату, каже Стефурак: диджиталізовані, з виразним дизайном.

McDonald’s розраховує скористатися можливостями, які відкриває бізнесу програма «Велике будівництво», і домовляється з мережами АЗС про відкриття ресторанів уздовж автомагістралей. «Дороги в Україні активно оновлюються. Ми бачимо зростання внутрішнього туризму, – каже Стефурак. – Кількість транспорту, що проїжджає в тому чи іншому напрямку, дозволяє інвестувати і отримати нормальний термін окупності». 

50 найкращих роботодавців

Робоче місце в «McDonald’s Україна» для охочих попрацювати в ресторанній сфері стало бажанішим. За словами HR‑директора компанії Наталії Тіморіної, конкурс на одну вакансію в «Маку» з початку 2020 року зріс удвічі, а плинність кадрів впала на 20%.

Доки інші ресторани закривалися, відпускаючи співробітників‑ФОПів на всі чотири боки, «McDonald’s Україна» нікого не звільнив навіть у локдаун, коли 60% працівників були у вимушених відпустках.

McDonald’s, де працює приблизно 10 000 людей, – справжня кузня кадрів, і насамперед для себе. «Ми впровадили систему індивідуального розвитку персоналу, – розповідає Тіморіна. – Розробили навчальні модулі різного рівня, і людина сама може обрати, які навички розвивати на цей момент».

100 найбільших приватних компаній 2020

«McDonaldʼs Україна» – не тільки найбільша за оборотом компанія у сфері громадського харчування, а й головний драйвер розвитку ринку доставки їжі. На популярну мережу фастфуду припадає до половини замовлень у найбільших агрегаторах Glovo і Raketa. Завдяки досягнутим обсягам у компанії ексклюзивні умови: зона доставки обмежена 1,5 км, комісія 10% замість загальноприйнятих 30%, розповідає засновник сервісу доставки Mister. AM Ярослав Циганенко. Як і у всього ринку, доставка – найприродніший для McDonaldʼs канал зростання в епоху пандемії. Ринок далекий до насичення: на одного українця припадає лише 0,02 онлайнзамовлення їжі на місяць, підрахував журнал «Новое время». Для порівняння: у Великобританії цей показник – 3, в Іспанії – 0,8.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Таврія Плюс /facebook.com/tavriav
Виторг 8 млрд грн
Прибуток 69 млн грн
Porsche /Getty Images
Виторг 7,8 млрд грн
Прибуток 584 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд