Рейтинг найбагатших воєнного часу
«Юрія-Фарм» відкрила дистриб’юторську компанію у Казахстані та купує фармвиробника в Узбекистані. Такі кроки – частина плану підсилення в Середній Азії. Вивела на ринок продукти, що можуть бути використані безпосередньо на полі бою. Зокрема анальгетик «Налбуфін», запакований у шприц. А також повернула на ринок кровоспинний препарат «Ревул».
100 найбагатших українців 2021
Подія року: Biotech R&D‑центр компанії «Юрія‑Фарм» Миколи Гуменюка розробив платформу для створення ліків на основі РНК, зокрема і вакцини проти COVID‑19. Гуменюк реінвестує у нові напрями 80% прибутку. За його підрахунками, це більше ніж $25 млн на рік.
Перший підприємницький досвід: У другій половині 1980‑х перепродавав українські товари в Югославію.
Найкорисніший провал: «Невдалий досвід спільного бізнесу сформував принципи, яких я дотримуюсь із 1994 року. Люди – мій головний капітал, я дослухаюся до думки кожного співробітника, але остаточне рішення ухвалюю сам і не беру участі у спільних бізнес‑проєктах».
Порада собі 20‑річному: «Займатися тим, до чого лежить душа. Якщо ваблять нові сфери – перенавчайся, щоб не бути дилетантом».
100 найбагатших українців 2020
Як і багато фармацевтів, компанія «Юрія-Фарм» Миколи Гуменюка теж вирішила боротися з коронавірусом. Вийшло погано. У березні «Юрія-Фарм» запустила телевізійну рекламу «Декасану». У ролику було заявлено, що цей препарат «діє на всі віруси, зокрема й на коронавіруси», попри те, що відсутність ліків від COVID-19 є медичним фактом. Незабаром ролик зняли з ефіру, а директор компанії вибачився за некоректне формулювання. «Юрія-Фарм» – четвертий за величиною фармвиробник у країні, який забезпечує більше половини поставок розчинів у лікарні. В першу чергу – завдяки перемогам у тендерах Інституту фтизіатрії та пульмонології. Директор інституту Юрій Фещенко неодноразово заперечував будь-який зв’язок із компанією-тезкою і запевняв, що основний власник компанії – саме Гуменюк.