Інформація про Ярослав Любінець

SoftServe, IT

Ярослав Любінець /Novinano
$145 млн (дані 2021 року)
80 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Місце народження
Село Манява, Івано-Франковська область

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Найбільша українська сервісна ІТ-компанія наростила виторг майже на 30%. У жовтні SoftServe відкрила для найбільшого банку Сінгапуру DBS центр розробки у польському Гданську. «Плани на цей рік виконуємо», – каже Любінець. Війна прискорила глобалізацію бізнесу. SoftServe перевиконав план досягнути 30% надання послуг за межами України. Найшвидше, за словами Любінця, розвиваються Польща, Латинська Америка, Сінгапур, Дубай. «Більшість нових клієнтів наразі хочуть працювати за межами України», – каже він.

100 найбагатших українців 2021

Перша оплачувана робота: Поїздка зі студентським будзагоном до Вологди, «де ми по 12 годин на день зводили будинки».

Найкорисніший провал: «Після університету мене відправили за розподілом на завод електроніки «Родон» під Івано‑Франківськом. Я запізнився на один день, і місце зайняли. Пішов до Львівської політехніки, став науковим співробітником, а потім зайнявся IT».

Де бачить себе за 10 років: «Бачу себе в стратегічній ролі. Колись ми в SoftServe ламали голову над тим, як наростити виторг з $20 млн до $100 млн. Тепер виторг в $1 млрд – досяжна і зрозуміла мета».

Цитата: «На ринку IT‑розробки нині дме попутний вітер».

100 найбагатших українців 2020

Співзасновник SoftServe Ярослав Любінець дружить з основним власником компанії Тарасом Кицмеєм з дитинства. Захоплені математикою хлопці виросли в сусідніх селах ІваноФранківської області. Ділили одну кімнату в гуртожитку Львівської політехніки, а в 1995 році – сиділи над першими замовленнями для свого IT-аутсорсера, тулячись в однокімнатній квартирі. У 1997 році Любінець став віцепрезидентом з розробки, а зараз очолює раду директорів другої за масштабом бізнесу компанії в українському офшорному програмуванні. Розвиток системи освіти – коник Любінця. Він дарує школярам рідного села комп’ютери, підписує меморандуми з університетами Львова, обговорює навчальні програми. На IT-спеціальності кандидат комп’ютерних наук Любінець покладає великі надії: «Інженер – це не лише профіль, а й спосіб мислення, за допомогою якого людина шукає оптимальні шляхи розв’язання проблем навколо».

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд