Інформація про Олег Вишняков

ТРЦ «Космополіт», Нерухомість

Олег Вишняков /прес-служба
$130 млн (дані 2021 року)
92 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, шестеро дітей
Місце народження
Київ

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Бізнесмен опікується Київським міським госпіталем ветеранів війни в Пущі-Водиці. До фінансування Вишняков планує залучити благодійників з Ізраїлю. Будівля Ukrainian Global School – освітній проєкт дружини Вишнякова Олени – постраждала від вибуху. Ремонт школи, розташованої на проспекті Лобановського в Києві, обійшовся в 10 млн грн. Вишняков уже зібрав документи для оформлення відшкодування збитків, завданих РФ. У мережі Ultramarket Вишнякова – плюс один великий магазин у Києві. Мережа налічує вже чотири обʼєкти.

100 найбагатших українців 2021

Тренд року: Оптимізація. «Якісь готелі закриті, розважальний напрям взагалі не працює. Доходи впали на 80%», – розповідає Вишняков. Разом із компаньйонами бізнесмен володіє готелем «Космополіт», колишнім ТРЦ «Ультрамарин», частиною колишнього «Мегамаркета» на Петрівці, а також нерухомістю у Латвії, Грузії та Польщі. Скорочення сервісних витрат і частини персоналу дозволили знизити загальні витрати на 30%.

Де бачить себе за 10 років: «Я патріот. Навіть якщо щось трапиться, із Києва поїду на останньому танку. На жаль, у мене немає здібностей як у Ілона Маска створювати Tesla і літати на Марс. Тому буду в тому ж бізнесі, але більш розвиненому».

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $14 млн

Основні об’єкти: ТРЦ Cosmopolite Multimall

Свої перші $100 Олег Вишняков, 55, заробив, продаючи монети на блошиному ринку. Перші $100 000 – на торгівлі одягом, касетами і книгами. Мільйонером його зробила нерухомість. У 2006 році разом із Віктором Юшковським підприємець викупив цехи заводу «Більшовик», на місці яких партнери відкрили однойменний ТРЦ. Через дев’ять років «Більшовик» декомунізували, а ще за два ТРЦ під назвою «Космополіт» унаслідок розподілу бізнесу повністю відійшов Вишнякову. У 2019 році ТРЦ знов змінив вивіску – на Cosmopolite Multimall – і оновив фасади. Склад орендарів посилили магазинами United Colors of Benetton, Sinsay, Cropp і House. Потік відвідувачів зріс після цього на 10%. Комплекс доповнюють чотиризірковий готель на 160 номерів і конгрес‑хол на 5000 кв. м. Вишняков не приховує, що схильний до мікроменеджменту. Щонайменше раз на тиждень він особисто вивчає статті витрат. 

Цитата: «Коли бізнес неуспішний, завжди можна списати на якісь причини: час поганий, криза, конкуренти. Для правильного бізнесу всі часи хороші».

100 найбагатших українців 2020

Дитинство нинішнього консула Ізраїлю в Західній Україні минуло в крайній бідності. З одягу – шкільна форма, у двокімнатній квартирі – кілька студентів-квартирантів. Кишенькові гроші отримував від збору пляшок і макулатури. За першої ж нагоди Вишняков зайнявся бізнесом: торгував куртками, касетами, книгами, технічним казеїном. Трохи пізніше він входить у готельний бізнес, а 2006 року приймає перших відвідувачів найбільший його проєкт – торгово-розважальний центр «Більшовик» (нині – «Космополіт»). Кілька років тому він розділив бізнес із Віктором Юшковським. Крім «Космополіта», за Вишняковим залишився ще один столичний ТРЦ – «Ультрамарин». «Мені подобається все своє, я дуже не люблю, коли хтось керує моїм бізнесом», – пояснює логіку цього рішення підприємець.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд