Інформація про Олександр Спектор

Blockbuster Mall, Нерухомість

Олександр Спектор /з особистого архiву
$145 млн (дані 2021 року)
81 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Місце народження
Чернівці

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Blockbuster Mall, співвласником і керівником якого є Спектор, не постраждав від артобстрілів, але наприкінці березня закрився майже на місяць. У ТРЦ організували видачу теплих речей для військових та переселенців, які надав польський ритейлер LPP. Непогано йдуть справи у сегменті комерційної нерухомості. Бізнес-центр «Сенатор», за словами його директорки Олени Букало, заповнений на 85% Війна залишила майже без клієнтів інший бізнес Спектора – дорогий ресторан «Аляска». «Ми почали вносити зміни в концепцію і кухню, – каже Спектор. – Життя триває, навіть коли іде війна». 

Цитата: «Всі наші бізнеси живуть і працюють в Україні. Все дуже нелегко. Зараз це боротьба на виживання, а не бізнес. Але ми впораємося»

100 найбагатших українців 2021

Подія року: Прихід IKEA в ТРЦ Blockbuster Mall, співвласником і керівником якого є Спектор.

Перша оплачувана робота: У 19‑річному віці два роки працював медбратом в ізраїльській клініці «Іхілов».

Цитата: «Провал – це метод, завдяки якому ти приходиш до успіху»

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $29 млн

Основні об’єкти: БЦ «Сенатор», ТРЦ Blockbuster Mall (50%)

Найбільший ТРЦ в Україні Blockbuster Mall, який відкрився 2020 року, спочатку був заселений орендарями лише наполовину. Зменшити вакантність у рік пандемії не допомогли ні вигідне розташування, ні спеціальні умови – орендна ставка $20/кв. м і відтермінування платежів. Власник Blockbuster Mall Олександр Спектор, 47, розраховує, що ситуацію виправить поява нового якірного орендаря. 1 лютого на території молу відкрився перший в Україні магазин IKEA площею 5000 кв. м. Зі шведами домовлявся співвласник цього ТРЦ Вагіф Алієв, який у лютому 2020-го продав Спектору свої 50% ТРЦ. Значно кращі справи у бізнес-центру «Сенатор» на Печерську. У 2020 році він був заповнений на 95% за середньої ставки $30/кв. м.

100 найбагатших українців 2020

На зустрічах і презентаціях Спектор, як правило, поруч зі своїм партнером Вагіфом Алієвим. Іноді – з дочкою. У лютому 2020 року Алієв передав йому в управління добудований з відставанням від графіка і поки що напівпорожній ТРЦ Blockbuster Mall загальною площею 300 000 кв. м. Родзинкою ТРЦ мав стати дебютний магазин міжнародного бренду IKEA, але компанія вже кілька разів переносила терміни його відкриття, поки обмежившись інтернет-магазином. Спектор – давній партнер Дмитра Фірташа. У 2012– 2014 роках він керував сільгосппідприємствами Фірташа і в цей же період був помічником депутата від Партії регіонів Геннадія Федоряка. Один з найбільших операторів коворкінгів Києва Ілля Кенігштейн називає Спектора своїм партнером у проєкті Creative States у БЦ «Сенатор», вартість запуску якого перевищила $1,1 млн.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд