Інформація про Олексій Мартинов

група «Приват», Металургія, інвестиції

Олексій Мартинов
$300 млн (дані 2021 року)
32 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Розлучений, четверо дітей
Місце народження
Єйськ, Краснодарний край (Росія)

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Мартинов вклав багато зусиль в організацію чемпіонату світу з воднолижного спорту, який мав відбутися у Дніпрі влітку 2022-го. Через війну змагання перенесли у США. Ігор Коломойський ще у 2000-х описував роль партнера як людини, що займається у групі феросплавами. До війни Forbes оцінював приватівські Запорізький та Нікопольський заводи феросплавів у $500 млн. Блекаут 23 листопада викликав аварійну зупинку заводів. Поточна оцінка підприємств – щонайменше вдвічі нижче.

100 найбагатших українців 2021

Захоплення: «Мені було вісім років, коли наш сусід, тренер з водних лиж, запросив мене на чемпіонат Радянського Союзу. Я пробув на стадіоні весь день і зрозумів, що не можу без цього спорту. За тиждень тренер узяв мене на стадіон. Мені вдалося одразу поїхати на лижах за катером. Мабуть, є вроджені координація й відчуття води.

У 1990‑х я тренувався тричі на день. Робота давала мені фінансові можливості для спорту, а спорт – здоров’я, щоб продуктивно працювати. У 2007 році ми відкрили клуб для юних воднолижників «Сентоза». Виховання одного учня обходиться в $2000. Навчання в клубі безкоштовне. Я плачу більшу частину, але нас підтримують Дніпро і мер. Наші учні не мають права сказати: «Я втомився» – або погано вчитися у школі. У водних лижах не перемагав жоден дурень. Стадіон, який ми побудували в Дніпрі, точно входить у трійку найкращих у світі. Створюючи клуб і збірну, розумів, що робитиму це сам. Просто віддаю борг країні, яка виховала й навчила мене. Я – патріот України і хочу щось робити для неї. А що я можу? Виховати спортсменів‑воднолижників. І зробити це добре». Повну версію читайте на Forbes.ua

100 найбагатших українців 2020

«Мартинов пріоритетно займається феросплавами». Цю фразу з інтерв’ю Ігоря Коломойського вже півтора десятиліття використовують як головне джерело інформації про роль одного із найменш публічних засновників групи «Приват». Підприємець не любить говорити про бізнес, зате охоче висловлюється на спортивні теми. Майстер спорту з водних лиж і далекий родич легендарного богатиря Івана Піддубного, Мартинов очолює Українську федерацію воднолижного спорту та вейкбордингу. Останній рік ознаменувався для бізнесмена гучним розлученням. Колишня дружина скаржилася, що не може поговорити з дітьми навіть по телефону. Мільйонер не дає коментарів про своє особисте життя, обмежившись позначкою «розлучений» у соціальних мережах.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд