50 найкращих роботодавців 2021
Відбір потенційних співробітників української «дочки» німецького банківського холдингу ProCredit Bank нагадує вступні іспити до європейського університету: тести з математики та логіки, групова дискусія, лише потім – співбесіда. Всі етапи відбору – англійською. «Це важливо для онбордингу, який відбувається в інтернаціональних групах», – каже керівниця відділу роботи з персоналом ProCredit Bank Юлія Хуриленко. До карантину всі нові співробітники навчалися в освітньому центрі ProCredit під Белградом. Зараз програму переведено онлайн.
ProCredit потребує IT‑фахівців, особливо зі знанням іноземних мов. Цінуються фахівці з іноземною освітою. «На Заході люди більше звикли до проєктної роботи, ніж у нас, – пояснює Хуриленко. – Тому під час онбордингу багатьом буває тяжко – треба працювати у команді, з обмеженою кількістю часу. Вся справа у різних підходах до освіти».
15 найкомфортніших банків України
ПроКредит Банк фокусується на обслуговуванні роздрібних клієнтів за допомогою платіжних карток з використанням мобільного додатку або інтернет‑банкінгу. Маючи лише шість відділень, за рік банк наростив кількість карток в обігу у півтора раза, а кредитний портфель фізичних осіб – утричі.
Окрім овердрафту на картку, в банку можна отримати кредит на купівлю житла або автомобіля. Банк не має агресивної стратегії щодо обсягів бізнесу або прибутку, намагаючись приваблювати клієнтів через низькі ставки кредитів та комісій за міжнародні перекази і вигідні курси обміну валют.
Прості тарифи – візитівка банку, клієнти отримують послуги на прозорих умовах, зауважує СЕО банку Віктор Пономаренко. Для якісного обслуговування в «ПроКредиті», за його словами, не потрібно шукати віп‑підрозділ – будь‑який клієнт спілкуватиметься із професійно підготовленим та доброзичливим спеціалістом.
50 найкращих роботодавців 2020
На одну відкриту вакансію у ProCredit Bank надходить 66 резюме, каже відповідальний за HR заступник голови банку Олександр Повшедний. І справа не тільки в соцпакеті, який передбачає медстрахування і вивчення англійської.
У фінустанові з німецькими власником ключовий інструмент роботи з персоналом – навчання. Кожен новий співробітник спочатку вчиться у Сербії чи Болгарії разом із вихідцями з інших 15 країн, де представлена група ProCredit. Крім банківської справи, новобранці вивчають етику і мистецтво переговорів. Співробітники, які відпрацювали 12 місяців, кілька тижнів на рік підвищують кваліфікацію в Німеччині.
Навіщо стільки вчитися? У банку високий ступінь децентралізації і, наприклад, відділення в Дніпрі має право самостійно ухвалювати рішення про великі кредити. «Перемови вони ведуть самі, якість персоналу у відділеннях має бути дуже високою», – говорить Повшедний.
Головна мета банку на найближчі роки – перевести обслуговування на 100% онлайн.