Комфорт – це можливість користуватися широким набором послуг в одному банку за розумними ставками і з гарантією надійності. Запорука високого місця у рейтингу – універсальність
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
В Україні станом на 16 серпня 2021 року працюють 73 банки – мінімальна кількість за 30 років. Банків, що створюють дійсно комфортні умови для роздрібних клієнтів, ще менше. А запити українців не стоять на місці. Якщо раніше для перемоги над конкурентами часто‑густо було досить запропонувати привабливі відсоткові ставки, то сьогодні не обійтися без мобільного додатку та підтримки популярних платіжних систем. Можливість відкрити рахунок і провести операції онлайн значно важливіші за необхідність фізичного візиту в банк, саме тому в Україні закривається у середньому по два відділення на день. А наявність консьєрж‑сервісу може стати гарною перевагою за інших рівних умов.
Жити по‑старому тепер не вийде. Глобальна фінансова система не залишає шансу на привабливі відсоткові ставки колишніх років, відновлення національної економіки знижує банківські ризики. В умовах нецінової конкуренції виграють зручні фінустанови з широким спектром послуг. Решті є куди прагнути – поки що навіть не в кожному банку з топ‑15 можна оформити іпотеку або платинову карту.
Методологія розрахунку рейтингу
Forbes визначив 15 найкомфортніших банків для фізичних осіб. Рейтинг розраховано як середнє значення показників за трьома критеріями: величина ставок і комісій, надійність і зручність. Максимальний бал по кожній з груп – 100.
Величина ставок і комісій. Враховувалися процентні ставки за річними депозитами у гривні й доларі, процентні ставки і умови надання іпотечних кредитів, обсяги кредитування за програмою «Доступні кредити 5–7–9%», ставки і умови надання автокредитів, вартість місячного обслуговування картки класу platinum, вартість обслуговування фізосіб‑підприємців, комісії за зняття готівки в банкоматі, комісії за гривневий переказ в інший банк.
Отримати максимальний бал за цим критерієм неможливо: наприклад, банк не може надавати найвигідніші умови і за депозитами, і за кредитами одночасно.
50 балів і більше – привабливі рівні ставок і комісій.
40–49 балів – ставки і комісії трохи кращі за середньоринковий рівень.
30–39 балів – ставки і комісії трохи гірші за середньоринковий рівень.
20–29 балів – непривабливі рівні ставок і комісій.
Надійність. Найвищі бали отримали банки з найбільшим капіталом, високою рентабельністю активів, перспективами підтримки з боку акціонерів, достатніми значеннями нормативів адекватності капіталу та короткострокової ліквідності, а також зі статусом системно важливого банку.
70 балів і більше – найнадійніші банки.
60–69 балів – надійні банки.
50–59 балів – банки із середньою надійністю.
40–49 балів – банки з надійністю нижче середнього.
Зручність. Найбільш зручними ми вважаємо банки з популярними мобільними додатками з високою середньою оцінкою, наявністю консьєрж‑сервісу, розгалуженою мережею відділень і банкоматів, можливістю відкрити рахунок і внести депозит онлайн, наявністю банківських комірок і наданням депозитарних послуг, з підтримкою способів оплати Google Pay та Apple Pay.
70 балів і більше – найзручніші банки.
60–69 балів – зручні банки.
50–59 балів – банки із середнім рівнем зручності.
40–49 балів – банки зі зручністю нижче середнього.