Інформація про Вадим Новинський

Вадим Новинський /Назарій Мазилюк/УП
$1 млрд
8 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

20 найбагатших українців 2022

Власник «Смарт-Холдингу» та співвласник «Метінвесту» Вадим Новинський багато років був спонсором УПЦ Московського патріархату. Релігійні уподобання Новинського можуть дорого коштувати його бізнесу. У грудні РНБО запровадила проти Новинського персональні санкції. «Новинському легше вийти з бізнесу, ніж працювати під санкціями», – каже на правах анонімності юрист, що консультує Офіс президента.

У відповідь Новинський звинуватив керівництво країни у переслідуванні за релігійні переконання і пообіцяв оскаржити санкції в міжнародних та українських судах.

В липні СЕО «Смарта» Юлія Кірьянова розповідала Forbes, що втрати холдингу від війни – сотні мільйонів доларів. Виробництво групи впало більш як на 60%, тоді Кірʼянова прогнозувала скорочення виторгу за результатами року приблизно на 20%, в EBITDA – на 5%, до 3 млрд грн.

Новинський, за словами Кірьянової, не бере участі в операційному управлінні компанії. У липні 2022-го Новинський склав повноваження народного депутата. Причинами, за його словами, стали війна та окупація Маріуполя. Можлива причина – його партнер Рінат Ахметов робить усе, щоб не потрапити до реєстру олігархів, а участь у політиці – один з критеріїв.

100 найбагатших українців 2021

Зростання цін на руду і метал підвищило вартість «Метінвесту», а отже, і статки міноритарного акціонера – протодиякона Успенського собору Києво‑Печерської лаври Вадима Новинського. У 2020 році «Метінвест» наростив обсяги витоплення сталі на 9%, EBITDA зросла на 82%, до $2,2 млрд. «Наприкінці січня 2021‑го на балансі накопичилися рекордні $1,1 млрд за середнього показника $300 млн», – зазначає аналітик Concorde Capital Дмитро Хорошун. За підсумками 2020 року група Ріната Ахметова, на його думку, може виплатити $500 млн дивідендів при тому, що за 2018–2019 роки виплачувалося по $100 млн.

В енергетичному бізнесі справи православного мільярдера не такі гарні. Через зниження цін доходи газодобувної компанії Enwell Energy скоротилися на 15,5%, до $47,3 млн, а прибуток – учетверо, до $3,2 млн.

Новинський не любить говорити про бізнес, із більшим задоволенням роздумує про справи духовні. Новинський, прийнявши 2020 року церковний сан, бере участь у всіх урочистих службах УПЦ МП та організації хресних ходів цієї конфесії. «Не я допомагаю церкві, а церква допомагає мені справлятися із собою та зі своїми пристрастями», – каже він.

100 найбагатших українців 2020

З квітня віряни УПЦ МП повинні звертатися до Новинського «отче Вадиме». З легкої руки глави цієї конфесії (і духовного наставника бізнесмена) митрополита Онуфрія Новинського звели в диякони.

Разом із духовним саном він отримав від насельників КиєвоПечерської лаври імунітет від коронавірусу. Новинський перехворів «короною» в легкій формі: 4 травня тести показали, що він одужав.

Коротка біографія:

1985 рік. Закінчив Ленінградську академію цивільної авіації за спеціальністю «Інженер з управління повітряним рухом»

1999 рік. Зосередив свої активи в компанії «Смарт-Груп»

2007 рік. Обміняв більшу частину своїх активів на 25-відсоткову частку в «Метінвесті»

Пряма мова:

«Ми з Рінатом подивилися один одному у вічі – і я йому повірив», – інтерв’ю Forbes, 2013 рік. 

Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Влад Яценко /Фото Revolut
Revolut
$1,1 млрд
Геннадій Боголюбов
група «Приват»
$2 млрд
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд