Інформація про Юрій Косюк

Юрій Косюк /надано пресслужбою
$520 млн
13 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

20 найбагатших українців 2022

Вже о восьмій ранку 24 лютого Юрій Косюк проводив зустріч із топменеджментом МХП. «Головним питанням на порядку денному було те, якою має бути роль МХП під час війни», – згадує Косюк. Визначили три напрями: підтримка продовольчої безпеки, економіки, команди.

У перші місяці МХП безплатно надав військовим та цивільним близько 13 000 т курятини вартістю 668 млн грн. Стабілізувати економічний фронт складніше. За дев’ять місяців агрохолдинг отримав $269 млн збитку проти $377 млн прибутку за той самий період у 2021-му. Компанія оцінює втрати через війну майже у $50 млн.

Косюк каже, що виробництво не постраждало, але російські ракети знищили сховище, де зберігалося продукції на $6 млн. Не працює м’ясокомбінат «Український бекон» під Краматорськом.

Більше за російські ракети компанії дошкуляють перебої з електроенергією, власні біогазові комплекси можуть забезпечити електрикою близько 40% потужностей агробізнесу МХП. Війна підтвердила правильність принципу, що його Косюк засвоїв у пандемію: офлайн-бізнес потребує офлайн-лідерства: «Це дозволило швидко та ефективно трансформувати робочі процеси».

100 найбагатших українців 2021

Через пандемію, зниження світових цін на курятину та ослаблення гривні один із найбільших українських аграріїв переживає не найкращі часи. За підсумками 2020‑го МХП зазнав чистого збитку $133 млн. «МХП не повинен виплачувати дивіденди за 2020 рік, – говорить стратег фінтехкомпанії Finteum Андрій Нестерук. – У компанії є внутрішнє обмеження, за яким співвідношення чистого боргу до EBITDA не має перевищувати 3,0, а в них цей показник досяг 3,66 на кінець минулого року». Але рада директорів усе одно вирішила виплатити акціонерам $30 млн за 2020 рік.

Засновникові МХП Юрію Косюку ці гроші не завадять. Наприкінці 2020 року він виставив на продаж дві яхти – 85‑метрову АСЕ і 67‑метрову Garcon – загальною вартістю €143 млн. У кінці 2019 року рада відкрила компанії Косюка WTI Trading Limited, яка володіє 59,7% акцій МХП, кредитну лінію на $80 млн. «Використання коштів компанії акціонером – жахливий прецедент», – каже Олексій Кривошапко, директор інвестиційної компанії Prosperity capital management, що має понад 10% акцій МХП. За два роки Косюк виплатив МХП $27,3 млн. Решту $67,4 млн засновник МХП має повернути до грудня 2021‑го.

100 найбагатших українців 2020

Один з найбільших аграріїв країни, Косюк постійно вигадує, як мотивувати співробітників. Кілька років тому поставив у головному офісі дзеркала з написом: «Подивися, це та людина, яка може змінити твоє життя на краще!» Тим часом бізнес набирає обертів.

У 2019-му холдинг Косюка купив одного з найбільших виробників м’яса птиці Південно-Східної Європи – словенську Perutnina Ptuj. Виручка МХП зросла майже на третину, до $2 млрд. Дивіденди за минулий рік – $30 млн. Косюку дістанеться 66% від цієї суми, за кількістю належних йому акцій.

У квітні мільярдер почав вести відеоблог на сторінці МХП у Facebook. «Брехня і тупість забирають найбільше моєї енергії», – розповідає він.

Коротка біографія:

1992 рік. Закінчив Київський Інститут харчових технологій із дипломом інженера з переробки м’яса та молока

2008 рік. Став мільярдером після того, як розмістив 20% акцій МХП на Лондонській фондовій біржі. капіталізація компанії тоді перевищила $1,6 млрд

2014 рік. П’ять місяців працював першим заступником глави Адміністрації Президента України

Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд