Найбагатші люди світу від Forbes. Цифри і факти з нового рейтингу мільярдерів /Forbes
Категорія
Картина дня
Дата

Найбагатші люди світу від Forbes. Цифри і факти з нового рейтингу мільярдерів

3 хв читання

Forbes

Війна, пандемія і падіння акцій сприяли тому, що деякі найбагатші люди світу цього року стали дещо біднішими. Forbes для свого списку «Мільярдери світу 2022» знайшов 2668 мільярдерів у всьому світі, що менше, ніж минулого року, коли ми назбирали 2755 супербагатіїв. Разом їхні статки оцінюють у $12,7 трлн, що також менше, ніж у мільярдерів 2021 року – у тих було $13,1 трлн

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Загалом 329 людей випали зі списку мільярдерів цього року – це найбільше з часу фінансової кризи 2009-го. Серед них 169 «однорічок», тобто новачків списку 2021-го, наприклад Вітні Вулф Герд із Bumble і Джон Фоулі з Peloton, які до цьогорічного списку вже не потрапили.

Цього року до клубу мільярдерів приєдналися 236 новачків, серед яких поп-співачка Ріанна, режисер «Володаря перснів» Пітер Джексон і венчурний капіталіст Джош Кушнер.

На Барбадосі, у Болгарії, Естонії та Уругваї зʼявилися перші мільярдери. І попри нестабільний рік 1050 мільярдерів стали багатшими, ніж минулого року.

Ніхто не розбагатів більше, ніж Ілон Маск, який очолює Список мільярдерів цього року вперше. Станом на 11 березня, коли ми закінчили оцінку, його статки оцінили у $219 млрд . До своїх минулорічних статків йому вдалося додати $68 млрд завдяки 33-відсотковому стрибку цін на акції Tesla.

Він випередив Джеффа Безоса, який опустився на другу сходинку вперше за чотири роки, через те що акції Amazon впали на 3%, а його благодійні пожертви виросли – так він втратив $6 млрд своїх статків. Французький магнат предметів розкоші Бернар Арно, який за рік заробив $8 млрд, залишається третьою найбагатшою людиною. Пʼятірку найбагатших людей світу закривають Білл Ґейтс і Воррен Баффетт.

Найбагатші люди світу від Forbes. Цифри і факти з нового рейтингу мільярдерів /Фото 1

10 найбагатших людей світу

У цьогорічному списку 86 учасників до 40 років, серед яких новачки, такі як Мелані Перкінс, 34-річна співзасновниця і гендиректорка платформи графічного дизайну Canva, і Влад Яценко, 38-річний співзасновник і технічний директор цифрового банку Revolut.

І навіть ще більш вражаючі учасники: 12 до 30, які потрапили до цьогорічного списку, наприклад наймолодший у світі мільярдер,19-річний спадкоємець німецької мережі аптек Кевін Девід Леманн. А також новачок, 28-річний Гері Вонг, американець і мешканець Багам, який заснував криптобіржу FTX. Він став одним із 19 інших мільярдерів, які розбагатіли завдяки крипто і технології блокчейн.

У Сполучених Штатах усе ще більше мільярдерів, ніж у будь-якій іншій країні. Цього року їх 735, а минулого було 724. Китай залишається на другому місці – із 607 мільярдерами (разом із тими, що в Гонконгу і Макао), а далі йдуть Індія (166), Німеччина (134) і Росія (83).

Індієць Мукеш Амбані залишається найбагатшою людиною в Азії. Завдяки своїм $90,7 млрд він утримує десяту сходинку в світі, трохи випередивши співвітчизника Гаутама Адані, статки якого за рік виросли майже на $40 млрд, до $90 млрд, завдяки стрімкому зростанню цін на акції його публічних компаній.

Великі втрати в Росії та Китаю. Вторгнення Володимира Путіна в Україну і хвиля санкцій через це обвалили російський ринок акцій і рубль, що призвело до того, що цього року в Росії на 34 мільярдери менше.

Статки 83 росіян, яким вдалося втримати статус мільярдерів, застигли на місці або зменшилися порівняно зі статками минулого року. Загалом же статки російських мільярдерів, за нашими підрахунками, знизилися на понад $260 млрд – з $584 млрд до $320 млрд цього року.

У китайських супербагатіїв справи не кращі, адже урядовий тиск на технологічні компанії, ослаблення акцій та проблеми в секторі нерухомості вплинули на те, що в цьогорічному списку на 87 китайських мільярдерів менше, ніж у минулорічному. Китайські мільярдери загалом стали біднішими на близько $500 млрд у порівнянні з минулим роком – від $2,5 трлн до $1,96 трлн.

Forbes знайшов 327 жінок-мільярдерок у всьому світі. Більшість із них успадкували своє багатство, як, наприклад, найбагатша в світі жінка Франсуаза Бетанкур-Маєрс, дідусь якої заснував косметичного гіганта L’Oréal. Але 101 жінка з цьогорічного списку статусу мільярдерки досягли власними силами; найбагатша з них Фен Хонгвей, яка очолює китайського постачальника хімічних волокон Hengli Petrochemical, її статки оцінюють у $18,2 млрд.

Forbes

Сьогодні у 19 разів більше мільярдерів, ніж було у 1987-му, коли Forbes почав досліджувати це питання. І сьогодні вони на 4200% багатші, якщо брати номінально долари, або на 1600%, якщо врахувати інфляцію.

США утримує пальму першості із 735 мільярдерами, що на 11 більше, ніж у 2021-му. В Китаї і Росії, тим часом, за останній рік поменшало супербагатіїв.

 

Цього року 1891 мільярдер, або 71% списку (проти 72% минулорічного списку), пробилися на вершину самостійно, тобто вони стали засновниками або співзасновниками компаній чи іншим чином самотужки заробили свої статки (а не успадкували їх).

Окрім 329 людей, чиї статки стали меншими за $1 млрд цього року, ще 30 мільярдерів померли, серед яких спадкоємиця Publix Super Markets Керол Дженкінс Барнетт, якій було 65, і 91-річний Едвард «Нед» Джонсон ІІІ, який перейняв керівництво над Fidelity у свого батька в 1977-му і перетворив фірму на найбільшу фінансову компанію з управління активами в США.

Forbes використав ціни на акції і курси валют станом на 11 березня, щоб оцінити статки. (Для списку 2021 року ми оцінювали статки станом на 5 березня 2021-го.) Тут можна побачити повний список мільярдерів і методологію.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні