Як плавлять «зелену» сталь в Україні
Категория
Партнерский материал
Дата

Як плавлять «зелену» сталь в Україні

«Інтерпайп Сталь» обʼєднує в собі, на перший погляд, несумісні речі. Це великий металургійний завод, проте він дбайливо інтегрований у навколишнє середовище. Компанія «Інтерпайп» ще дев’ять років тому, коли про декарбонізацію промисловості та Green Deal ще ніхто не говорив, зробила найбільшу екологічну інвестицію в промисловість України вартістю $1 млрд. Ми побували на виробництві та зафіксували, як на підприємстві створюють «зелену» сталь.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 1

Фото: Олександр Чекменьов

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 2

Фото: Олександр Чекменьов

Предыдущий слайд
Следующий слайд

Шлях до центрального корпусу заводу пролягає через невеликий березовий гай. На виробництві уважно ставляться до довкілля. Це й не дивно, оскільки будівництво «Інтерпайп Сталі» дозволило закрити брудне мартенівське виробництво і при цьому скоротити викиди CO₂ в атмосферу в 10 разів.

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 3

Фото: Олександр Чекменьов

Сучасна система газоочистки «Інтерпайп Сталь» – це «легені» заводу. Вона дала змогу знизити споживання газу у вісім разів. Нині ці показники нижче за норми євростандартів.

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 4

Фото: Олександр Чекменьов

Крім того, замкнений цикл оборотного водопостачання повністю унеможливлює стічні скиди у Дніпро після виробничого процесу. Вода одразу ж очищується та використовується знову. І так безперервно.

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 5

Фото: Олександр Чекменьов

На фасаді заводу розміщено артобʼєкт «Твій вогненний візерунок». Він демонструє весь спектр кольорів, які можна побачити, коли виплавляють сталь: від холодного блакитного до ультрагарячого білого.

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 6

Фото: Олександр Чекменьов

Євгеній Гезь працює на заводі з 2013 року, на «Інтерпайп Сталь» прийшов одразу після закінчення вишу, пройшовши жорсткий відбір з-поміж інших студентів. Нині він сталевар установки позапічного оброблення сталі. Більшість фахівців на заводі такі ж, як і Євгеній, – молоді та висококваліфіковані.

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 7
Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 8
Предыдущий слайд
Следующий слайд

«Інтерпайп Сталь» вже зараз відповідає усім найжорсткішим екологічним вимогам Євросоюзу. Будівництво заводу відбувалося частково завдяки позиковим коштам італійського експортно-кредитного агентства SACE. Під час співпраці з ним «Інтерпайп» на кожному етапі підтверджував відповідність європейським екологічним нормам. Навіть після завершення проєкту раз на пів року на підприємство приїжджав екологічний аудит з ЄС.

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 9

Фото: Олександр Чекменьов

В цехах заводу встановлено безпечне для навколишнього середовища обладнання. На «Інтерпайп Сталі» використовують електросталеплавильний метод, при якому сировиною є металобрухт. Це робить процес виробництва більш екологічним, ніж при використанні доменної або мартенівської печі. Саме така технологія дозволяє утримувати парникові викиди заводу максимально наближеними до цільових показників Green Deal. Вони становлять до 250 кг CO₂ на 1 тонну сталі, тоді як мартенівські та доменні печі генерують 2500 і 2000 кг CO₂ відповідно.

Сьогодні інвестиційний портфель «Інтерпайп» становить $100 млн. При цьому всі проєкти передбачають екологічну складову, зокрема, подальше зниження викидів СО2 та шкідливих речовин, утилізацію відходів, а також підвищення енергоефективності виробництва.

Як плавлять «зелену» сталь в Україні /Фото 10

Фото: Олександр Чекменьов

Побутові й виробничі приміщення заводу відокремлює один від одного ще один артобʼєкт «Твій міст роздумів» – 22-метрова дзеркальна інсталяція. Проходячи цим коридором, працівники нескінченно відбиваються в дзеркалах. Футуристична інсталяція нагадує про те, що саме людина, її життя та навколишнє середовище мають найвищу цінність на виробництві.

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине