Категория
Партнерский материал
Дата

Економіка після пандемії потребує передової безпеки. Прогнози Visa

3 хв читання

Пол Фабара, директор з управління ризиками у компанії Visa, розповів про ключові трансформації в економіці, спричинені пандемією, та нові пріоритети фінансового сектору.

Пол Фабара, директор з управління ризиками у компанії Visa

Пол Фабара, директор з управління ризиками у компанії Visa

COVID-19 перевернув уявлення про те, як, де і коли ми працюємо, робимо покупки та розважаємось.

  • За даними Digital Commerce 360, від початку пандемії у 2019 році обсяг електронної комерції зріс на понад 50,5%
  • Кількість однорангових платежів (P2P) у мережі Visa збільшилася більше ніж удвічі
  • Кількість підписок на цифрові стрімінгові послуги досягла 1 млрд.

Спільним знаменником багатьох постпандемічних змін у поведінці є зростання важливості цифрових платежів. Іншими словами, безпечний, надійний та швидкий цифровий рух коштів між приватними особами, підприємствами й урядами є рушійною силою сучасної світової економіки – від цифрових завантажень за $0,4 до міжнародних корпоративних транзакцій на $4 млн.

Закупівля життєво важливих ліків та розподіл державної допомоги населенню забезпечується такими мережами, як Visa, що мають передові технології, досвід і партнерські відносини.

Сказати, що завдання забезпечення глобального руху грошей складне, було б применшенням, особливо зараз.

На жаль, недобросовісні люди побачили в пандемії чудову можливість використати вразливість певних осіб і технологій. Що стосується людського фактора, 78% людей, отримавши небажані посилання, переходять по них, а майже половина опитаних зізналися, що використовують один і той самий пароль для більшої частини своєї онлайн-активності.

  • 81% глобальних організацій зіштовхнулися зі зростанням кіберзагроз
  • 79% стикнулися з простоями через кіберінциденти в розпал туристичного сезону.

Зараз велика увага приділяється інноваціям у платіжній сфері. Наприклад, оплата в один дотик, криптовалюта, відкладені платежі. Але в тіні залишаються продукти, платформи та послуги, які гарантують безпеку, надійність і конфіденційність будь-якої нової форми руху грошей.

Ми не часто показуємо, що відбувається за кулісами Visa, але варто пролити світло на зміни, які ми вносимо до наших систем безпеки, процесів та інновацій. Чому? Тому що це важливо і, відверто кажучи, круто.

Економіка після пандемії потребує передової безпеки. Прогнози Visa /Фото 1

Багаторівнева передова кібербезпека

Ми розглядаємо кібербезпеку з двох точок зору: захист активів Visa та надання нашим клієнтам і партнерам багаторівневого захисту.

Наприклад, у Visa понад 1000 штатних фахівців з кібербезпеки використовують природну обробку й аналізують петабайти даних, що дозволяє їм захищати мережу Visa від шкідливого ПЗ, вразливості нульового дня та внутрішніх загроз. Додаючи ще один рівень, моделі машинного навчання і штучного інтелекту передбачають і усувають найімовірніші точки ураження мережі.

Вже на боці клієнта команда безпеки Visa відстежує, сканує та перевіряє клієнтські системи на предмет підозрілої активності та вразливостей.

Деякі роботи з кібербезпеки, як-от етичні спроби хакінгу нашими штатними інженерами або спроби шахрайства з тріангуляцією, IP-адреси та дані GPS, були б доречними у фільмі про Джейсона Борна. Лише тестування вразливостей заощадило клієнтам близько $31 млн через запобігання шахрайству у 2021 фінансовому році.

Інші методи, такі як обробка інцидентів із внутрішніми клієнтами, менш драматичні, але не менш важливі. За частку секунди Visa допомогла запобігти спробам шахрайства з клієнтами на суму близько $2,2 млрд за допомогою інструменту Visa Account Intelligence, який використовує штучний інтелект (AI) та алгоритми для виявлення шахрайства ще до початку його скоєння.

Запобігання шахрайству за допомогою AІ

Коли справа доходить до боротьби із шахрайством, дані є найціннішим ресурсом. Користуючись великою глобальною мережею, Visa має більше даних і використовує їх для зменшення шахрайства. І справа не тільки в обсязі, а й в умінні використовувати ці дані.

За останні пʼять років компанія витратила понад $9 млрд на підвищення рівня кібербезпеки та скорочення випадків шахрайства

Наприклад, інвестувавши $500 млн в AІ й інфраструктуру даних, ми здатні забезпечити понад 60 різних способів, якими AІ може автоматизувати більшу частину важкої роботи з виявлення шахрайства — трудомісткого завдання, яке сьогодні багато клієнтів виконують вручну.

  • Лише одна послуга, Visa Advanced Authorization, у 2021 році допомогла запобігти шахрайству на суму близько $26 млрд.

Інший фронт запобігання шахрайству – зведення до мінімуму помилкових відмов клієнтів. Для цього Visa застосовує новітні методи глибокого навчання, щоб скоротити кількість помилкових відмов на 30%.

Захист на 360 градусів із розширеними інструментами аутентифікації

Оскільки більша частина фінансової діяльності зараз відбувається у хмарі, дуже важливо, щоб дані клієнтів були захищені, де б не відбувалися транзакції.

Аутентифікація 2.0 – майбутнє захисту прав споживачів – заснована на токенах, вперше розроблених Visa, які знижують ризик крадіжки особистих даних, замінюючи інформацію про власника картки унікальним ідентифікатором для конкретної транзакції.

  • У порівнянні з минулим роком, використання токенізації зросло на 60%
  • Це спричинило збільшення рівня схвалення на 2,5%
  • А також призвело до зниження рівня шахрайства на 28%.

Також Visa представила свою платформу Cloud Token Framework (CTF), призначену для підвищення безпеки та рівня схвалення транзакцій без фізичної картки для різних способів оплати та пристроїв. У Європі використання нової технології аутентифікації Visa, EMV 3DS збільшилося втричі з початку 2021 року, що збігається зі скороченням випадків шахрайства під час транзакцій без присутності картки на 28%, і, оскільки вона набула більшого поширення, Visa очікує аналогічного глобального скорочення.

Це важливо для довіри бізнесу та клієнтів, оскільки 89% власників карток відмовляються від своїх облікових даних або скорочують їх використання після випадку шахрайства.

Наше прагнення безпеки є важливим двигуном глобальної торгівлі й сприяє появі інновацій, що забезпечують надійне майбутнє цифрових грошей.

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Предыдущий слайд
Следующий слайд