Информация о Вячеслав Богуслаев

Машиностроение

Вячеслав Богуслаев /DR
$125 млн (2020 год)

Профайл

Досье
Женат, сын

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У жовтні 2022‑го СБУ заарештувала співвласника і керманича «Мотор Січі» Богуслаєва. Він перебуває під вартою. Його звинувачують у колабораційній діяльності та пособництві державі‑агресору. В листопаді суд арештував його майно на 1 млрд грн.

Акції «Мотор Січі» арештувані в березні 2021‑го та передані в управління АРМА. «Мотор Січ» передана до держвласності під управління Міноборони. Доля активів Богуслаєва залежатиме від того, чи зможе сторона обвинувачення довести його провину, каже юрист з Juscutum Станіслав Борис. «Якщо його визнають винним в колабораційній діяльності, активи будуть конфісковані», – зазначає він.

84‑річному Богуслаєву загрожує до 15 років тюрми. За даними слідства, «Мотор Січ» до і під час вторгнення поставляла в Росію авіадвигуни, які використовували в військових вертольотах РФ . Проєкт журналістських розслідувань «Схеми» з’ясував, що Богуслаєв з початку «нульових» має російське громадянство та нерухомість у Москві.

Адвокат Богуслаєва підтвердив у суді, що в його клієнта дійсно є російський паспорт, але стверджує, що контракти на постачання двигунів до РФ, були схвалені держорганами. 

100 богатейших Украины 2020

У экс-нардепа Богуслаева мало поводов для радости. Проиграв в 2019 году на выборах в парламент в Запорожье свадебному фотографу Сергею Штепе, 81-летний миллионер, известный пророссийскими взглядами, терпит поражение и на бизнес-фронте. Попытка продать Китаю «Мотор Сич» – крупнейшего украинского производителя авиадвигателей – не увенчалась успехом. Два года назад сделку стоимостью $250 млн заблокировала СБУ. Бизнесмен стал заложником геополитического противостояния между Китаем и США. Последние не желают усиления военной мощи конкурента и препятствуют завершению сделки. Китайцы готовы поделиться контролем, отдав Украине 25% «Мотор Сичи». Мяч на нашей стороне – дело зависло в АМКУ. Положительное решение о концентрации акций позволит Украине сохранить лицо, а Богуслаеву – уйти на пенсию с хорошим бонусом. 

Участие в рейтингах
Статьи по теме
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Последние новости по теме
Предыдущий слайд
Следующий слайд