Інформація про Вячеслав Богуслаєв

Машинобудування

Вячеслав Богуслаєв /DR
$125 млн (2020 рік)

Профайл

Досьє
Одружений, син

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У жовтні 2022‑го СБУ заарештувала співвласника і керманича «Мотор Січі» Богуслаєва. Він перебуває під вартою. Його звинувачують у колабораційній діяльності та пособництві державі‑агресору. В листопаді суд арештував його майно на 1 млрд грн.

Акції «Мотор Січі» арештувані в березні 2021‑го та передані в управління АРМА. «Мотор Січ» передана до держвласності під управління Міноборони. Доля активів Богуслаєва залежатиме від того, чи зможе сторона обвинувачення довести його провину, каже юрист з Juscutum Станіслав Борис. «Якщо його визнають винним в колабораційній діяльності, активи будуть конфісковані», – зазначає він.

84‑річному Богуслаєву загрожує до 15 років тюрми. За даними слідства, «Мотор Січ» до і під час вторгнення поставляла в Росію авіадвигуни, які використовували в військових вертольотах РФ . Проєкт журналістських розслідувань «Схеми» з’ясував, що Богуслаєв з початку «нульових» має російське громадянство та нерухомість у Москві.

Адвокат Богуслаєва підтвердив у суді, що в його клієнта дійсно є російський паспорт, але стверджує, що контракти на постачання двигунів до РФ, були схвалені держорганами. 

100 найбагатших українців 2020

У екснардепа Богуслаєва мало приводів для радості. Програвши в 2019 році на виборах до парламенту в Запоріжжі весільному фотографу Сергію Штепі, 81-річний мільйонер, відомий проросійськими поглядами, зазнає поразки і на бізнес-фронті. Спроба продати Китаю «Мотор Січ» – найбільшого українського виробника авіадвигунів – не увінчалася успіхом. Два роки тому угоду вартістю $250 млн заблокувала СБУ. Бізнесмен став заручником геополітичного протистояння між Китаєм і США. Останні не бажають посилення військової могутності конкурента і перешкоджають завершенню домовленостей. Китайці готові поділитися контролем, віддавши Україні 25% «Мотор Січі». Мʼяч на нашому боці – справа зависла в АМКУ. Позитивне рішення про концентрацію акцій дозволить Україні зберегти лице, а Богуслаєву – піти на пенсію з хорошим бонусом.

Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд