Блокування портів, мінування земель і окупація територій не зупинили український агроекспорт. Куди, що і в яких обсягах експортують українські агрокомпанії на третьому році великої війни. Велика інфографіка
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
До російського вторгнення Україна забезпечувала майже 10% світової торгівлі зерном, залишаючись четвертим за розміром експортером зерна після США, Аргентини та Росії.
У 2021 році українські аграрії зібрали рекордні 84,5 млн т зерна, а також забезпечили понад половину світової торгівлі соняшниковою олією. Загалом сільськогосподарська продукція становила 40% загального експорту товарів, тобто близько 15% ВВП у 2021-му.
У сезоні 2022/2023, за даними Мінагрополітики, аграрії зібрали 55 млн т зерна, що на 36% менше, ніж роком раніше. Шляхи транспортування агропродукції залишаються порушеними, а значна частина земель – недоступними через активні військові дії та мінування.
Як змінився український аграрний експорт у 2023 році й хто його тримає.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.