Категорія
Свій бізнес
Дата

Не варто починати свій бізнес, коли грошей ледве вистачає. Як накопичити суму для старту за допомогою інвестування

Не варто починати свій бізнес, коли грошей ледве вистачає. Як накопичити суму для старту за допомогою інвестування /Getty Images

Getty Images

На початку своєї кар'єри краще інвестувати в успішні компанії, мати стабільний дохід і, накопичивши капітал, якого вистачає на 10–15 років життя, пробувати розпочинати свій бізнес

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Як показує статистика, успішними стають лише 1% компаній із усіх розпочатих бізнесів, і мало кому з підприємців вдається створити перший свій бізнес прибутковим. Тоді треба починати все спочатку, а фінансової подушки немає і час витрачено.

Ідея розпочати свою справу зазвичай приходить до 25–30 років. На той час майбутній підприємець-стартапер працює зі стабільною зарплатою, маючи можливість кар'єрного зростання. Зазвичай стартапи починають вихідці з ІТ-індустрії, де середня заробітна плата $3500, до 25–30 років вони можуть накопичити $30 000–50 000 заощаджень.

Навіть якщо стартап успішний, він почне приносити прибуток не раніше ніж через рік після старту. У цей час потрібно цілодобово ґарувати, тестуючи гіпотези і постійно поліпшуючи, а то й зовсім змінюючи продукт. Дванадцять місяців дорівнюють інвестованому часу на суму $42 000 – теоретична зарплатня, далі витрати на проживання у вигляді близько $8000 на рік і безпосередньо інвестиції у стартап. Для прикладу візьмемо $50 000. Отже, протягом року витрачено $100 000 з урахуванням капіталізації часу в гроші. На цьому етапі ймовірність того, що стартап буде успішним, ще дуже низька. Адже попереду пошук інвестицій, нових авдиторій, набір команд та продаж готового бізнесу.

Але є ще один варіант: залишитися працювати, отримувати стабільну заробітну плату та щомісяця інвестувати у перспективні бізнеси, купуючи їх акції на біржі. Таким чином, вже не треба інвестувати час – він додається, адже інші команди працюють на нас. Потрібні лише гроші для початкових інвестицій. Купуючи акції, ми стаємо співвласником готового бізнесу (можливо, навіть того стартапу, що колись розпочав наш колега), при цьому не займаючись операційним управлінням бізнесу, але маючи можливість його продажу – будь-якої миті можна продати акції на біржі та вийти в кеш.

Візьмемо для прикладу ті ж $50 000. Інвестуючи їх у компанію Tesla (тікер TSLA) 01.01.2016, ми стали інвесторами, ми найняли Ілона Маска, він працює на нас і капіталізує нашу компанію. Ми вирішуємо щотижня виводити дивіденди. Ми ж хочемо отримувати прибутки одразу. Але компанія Tesla не сплачує дивіденди. Що робити? Потрібно продавати частину акцій. Приймемо для себе, що готові тримати акції компанії протягом п'яти років, щотижня виводячи таку суму грошей, щоб за 5 років повернути всі вкладення, а те, що залишилося, і буде нашим інвестиційним доходом. При інвестованих $50 000 щотижня продаватимемо акцій на суму близько $200, але не менше однієї акції.

За 5 років (з 01.01.2016 до 01.01.2021) отримано дивідендів на $66 211, що покриває початкові інвестиції, а також залишиться акцій на загальну суму $156 659 (з огляду на вартість акції Tesla на 01.01.2020). Середньорічна доходність дорівнює майже 35%.

Не варто починати свій бізнес, коли грошей ледве вистачає. Як накопичити суму для старту за допомогою інвестування /Фото 1

Прибуток від інвестицій в акції Tesla з 01.01.2016 до 01.01.2021

Дивіденди можна реінвестувати в інші компанії, ставши співвласником близько десятка великих компаній із різних секторів економіки. Наприклад, розподіливши свої інвестиції по $10 000 у п'ять компаній: Tesla (тікер TSLA), Apple (тікер AAPL), Microsoft (тікер MSFT), Coca-Cola (тікер KO), Procter & Gamble (тікер PG), інвестуючи ті ж самі $50 000 і знімаючи щотижня $160 у вигляді дивідендів, за період з 01.01.2016 по 01.01.2021 весь прибуток становив $294 929, що дорівнює 47,15% річних.

Не варто починати свій бізнес, коли грошей ледве вистачає. Як накопичити суму для старту за допомогою інвестування /Фото 2

Прибуток від інвестицій в акції компаній із різних секторів економіки за період з 01.01.2016 до 01.01.2021

В результаті залишаючись зі стабільною заробітною платою, можна бути співвласником перспективного стартапу. За 5 років теоретична заробітна плата становитиме $210 000 ($3500 щомісяця), дохід від інвестицій у диверсифікований портфель акцій компаній з різних секторів економіки дорівнює $294 929, загальний прибуток при цьому – $504 929. Час та гроші капіталізовано.

Тепер точно можна зайнятися реалізацією своєї мрії та створити перспективний стартап, не переживаючи про своє майбутнє. Адже навіть за щомісячних витрат у $2000, накопиченої суми вистачить приблизно на 21 рік.

На початку кар'єри краще інвестувати в успішні компанії, мати стабільний дохід і, накопичивши капітал, якого вистачає на 10–15 років життя, пробувати починати свій бізнес.

Матеріали по темі

 

Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні