Сім років тому компанія Ugears нагадувала стартап: класна ідея, невелике виробництво, кілька лазерних верстатів. Тепер верстатів 160, виробничих площ 7000 кв. м, а команда складається з 250 чоловік. Чистий дохід, згідно з даними YouControl, 2019 року склав 240 млн грн. Репортери Forbes побували на виробництві та зняли, як роблять незвичайні 3D-пазли
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
На створення однієї моделі йде до девʼяти місяців. Роботу над моделями розділено на кілька частин. Ідеї базуються на відгуках клієнтів та моніторингу ринку.
Потім технічне завдання віддають на розробку, опис та ескізи. А після цього створюють 3D-модель – обʼємну фігуру майбутнього виробу.
Прототип і готову продукцію в компанії роблять із фанери. Пробували виготовляти моделі з дерева, пенокартону, картону та інших матеріалів, проте вона виявилася найбільш оптимальною.
Уся фанера має сертифікат FSC. Для компанії є критично важливою його наявність – 97% продукції йде на експорт.
Верстат для розрізання шарів на однакові за розміром елементи. У пристрою такий самий принцип роботи, як у слайсера в супермаркеті.
Лазерні верстати. Їх у компанії 160 штук. Вартість одного – до $12 500.
Лазерний верстат випалює елементи конструктора. Температура лазера 640 градусів. Щоб виготовити одну одиницю продукції, треба в середньому 40-60 хвилин. На цих верстатах виробляють понад 100 000 одиниць продукції в місяць.
Співробітники відділу якості перевіряють продукцію на наявність браку: нерівностей, дефектів фанери.
Спеціаліст пакує зубочистки, які використовують у низці моделей для кріплення осей і фіксації деяких деталей.
Пазли обгортають прозорою плівкою, щоб захистити деревʼяні елементи від пошкоджень.
Усі конструктори Ugears пакують у картонні коробки. Їх обгортають плівкою, щоб захистити від пошкоджень і бруду. У такому вигляді конструктор потрапляє до покупця.
Електромеханічна вітрина для демонстрації моделей у торгових залах. Зроблена з фанери та акрилу. У вітрини є датчик руху: коли покупець у магазині проходить поруч, модель починає рухатися.
Пазл «Кабріолет». У ньому найбільша кількість деталей – 739.
Ретро-автомобіль з гумомотором. Щоб він почав рух, необхідно кілька разів прокрутити спеціальний елемент із гумою, після чого відпустити.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.