Тарас Потічний, віцепрезидента з експансії в Liki24.com. /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Ексголова Вolt в Україні Тарас Потічний перейшов у стартап Liki24.com. Навіщо це компанії та скільки коштує такий фахівець

2 хв читання

Тарас Потічний, віцепрезидента з експансії в Liki24.com. Фото з особистого архіву

Колишній керівник сервісу замовлення поїздок Bolt в Україні Тарас Потічний четвертого серпня оголосив про перехід у сервіс доставки ліків Liki24.com. У новій компанії він зайняв посаду віцепрезидента з експансії та став до обов'язків 15 липня. Навіщо стартапу це призначення

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Bolt – естонський стартап, який розвиває сервіс замовлення поїздок на авто і електросамокатах, каршеринг, доставку їжі. Під час останнього раунду, який очолив фонд Sequoia, його оцінили у $4,75 млрд. Потічний, 32, став менеджером Bolt в Україні у січні 2018 року, коли компанія перезапустилася на ринку.

Під його керівництвом Bolt відвоював собі місце у трійці лідерів за замовленням поїздок в Україні, запустив сервіс доставки їжі Bolt Food і оренди електросамокатів. У листопаді 2020 року Потічний став позаштатним консультантом щодо GR-питань. «Я вибудував процеси, сколотив міцну операційну команду і не хотів далі занурюватися у корпоративне управління», – каже Потічний. Натомість він допомагав Bolt залагоджувати регуляторні питання: домовлявся з владою на муніципальному та національному рівні, наприклад про прийняття законопроєктів щодо ринку перевезень.

Liki24.com – стартап зі швидкої доставки та самовивозу ліків. Компанія запустилася у 2017 році, її керівник – Антон Аврінський. На рахунку Liki24.com близько $6 млн інвестицій від TA Ventures, Genesis Investments, Horizon Capital та інших. Окрім України, компанія також працює у Польщі та Румунії. На черзі – запуск в Угорщині та інших країнах Східної Європи. Оборот Liki24.com у 2020 році склав $20 млн, оцінка, за версією Forbes, коливається у межах $20–30 млн. Наступного року компанія може розраховувати на капіталізацію до $100 млн і великий раунд від іноземних інвесторів, розповідав раніше партнер TA Ventures Ігор Перція.

Завдання Потічного на новому місці – створити підрозділ, який буде займатися експансією. Він керує близько 20 співробітниками. «Потрібно правильно організувати існуючих фахівців і набрати нових, щоб зробити самостійну бізнес-одиницю», – каже Потічний. Також він буде курирувати відкриття локальних офісів Liki24.com за межами України – найближчим часом такі запустяться у Польщі та румунському Бухаресті. Крім того, топменеджер увійде до ради директорів. «Ключова, але не єдина метрика його ефективності – оборот на зарубіжних ринках», – каже Аврінський.

Колишні колеги називають Потічного енергійним управлінцем, якому цікаво створювати процеси з нуля і долати складнощі. «У Bolt він побудував горизонтальну структуру, де команди мали високий рівень самостійності та мотивації», – розповідає керівник напрямку Bolt Food в Україні Ігор Шрамко. За його словами, топменеджмент Bolt в Україні регулярно обмінюється досвідом із колегами з головного офісу та інших регіонів. «Тарас допоможе нам рости за правилами, які заведені у глобальних компаніях», – каже Аврінський.

з особистого архіву

Ексголова Вolt в Україні Тарас Потічний перейшов у стартап Liki24.com. Фото з особистого архіву

Потічному близький ринок ліків: він закінчив фармацевтичний факультет університету ім. Богомольця за спеціальністю «провізор» і починав карʼєру як торговий представник медичної компанії Bausch+Lomb. У 2010–2014 роках працював на стику медичної та косметичної сфери у LʼOreal. Потім займався B2B-продажами в англійському стартапі Oxford Biolabs, який випускає біодобавки та інші препарати, що обіцяють запобігти старінню, випадінню волосся і так далі.

Трансфер Потічного – вдача для Liki24.com, говорить топменеджер рекрутингової агенції Skillers Ігор Глиняний. «Директори з експансії зустрічаються рідко. Зазвичай стратегію виходу на нові ринки будують відділи маркетингу і продажів, а курирує директор з продажів», – додає він. Ставка топменеджера такого калібру може починатися від $15 000 на місяць. Бонус у вигляді опціонів може становити до 30% від річної компенсації, розповіли Forbes рекрутери, які побажали зберегти анонімність. «Мій основний інтерес не у зарплаті, а у причетності до змін. Гроші я вважатиму за краще заробити завдяки успіху бізнесу», – розповів Потічний Forbes.

Вестінг опціонів у топменеджменту зазвичай триває не менше чотирьох років, розповідає співласниця та CEO рекрутингового агентства Indigo Tech Катерина Осадчук. «Ймовірно, його програма опціонів привʼязана до виконання KPI зі зростання і підвищення прибутковості компанії», – каже Осадчук. «Нічого не можу коментувати, але гроші для таких позицій – предмет виключно персональних домовленостей», – розповів Аврінський. Крім Потічного, стартап за останні кілька місяців також найняв главу з UX-дизайну, посилив команду розробки та маркетингу, говорить пресслужба Liki24.com.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні