Тарас Потічний, віцепрезидента з експансії в Liki24.com. /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Ексголова Вolt в Україні Тарас Потічний перейшов у стартап Liki24.com. Навіщо це компанії та скільки коштує такий фахівець

2 хв читання

Тарас Потічний, віцепрезидента з експансії в Liki24.com. Фото з особистого архіву

Колишній керівник сервісу замовлення поїздок Bolt в Україні Тарас Потічний четвертого серпня оголосив про перехід у сервіс доставки ліків Liki24.com. У новій компанії він зайняв посаду віцепрезидента з експансії та став до обов'язків 15 липня. Навіщо стартапу це призначення

Bolt – естонський стартап, який розвиває сервіс замовлення поїздок на авто і електросамокатах, каршеринг, доставку їжі. Під час останнього раунду, який очолив фонд Sequoia, його оцінили у $4,75 млрд. Потічний, 32, став менеджером Bolt в Україні у січні 2018 року, коли компанія перезапустилася на ринку.

Під його керівництвом Bolt відвоював собі місце у трійці лідерів за замовленням поїздок в Україні, запустив сервіс доставки їжі Bolt Food і оренди електросамокатів. У листопаді 2020 року Потічний став позаштатним консультантом щодо GR-питань. «Я вибудував процеси, сколотив міцну операційну команду і не хотів далі занурюватися у корпоративне управління», – каже Потічний. Натомість він допомагав Bolt залагоджувати регуляторні питання: домовлявся з владою на муніципальному та національному рівні, наприклад про прийняття законопроєктів щодо ринку перевезень.

Liki24.com – стартап зі швидкої доставки та самовивозу ліків. Компанія запустилася у 2017 році, її керівник – Антон Аврінський. На рахунку Liki24.com близько $6 млн інвестицій від TA Ventures, Genesis Investments, Horizon Capital та інших. Окрім України, компанія також працює у Польщі та Румунії. На черзі – запуск в Угорщині та інших країнах Східної Європи. Оборот Liki24.com у 2020 році склав $20 млн, оцінка, за версією Forbes, коливається у межах $20–30 млн. Наступного року компанія може розраховувати на капіталізацію до $100 млн і великий раунд від іноземних інвесторів, розповідав раніше партнер TA Ventures Ігор Перція.

Завдання Потічного на новому місці – створити підрозділ, який буде займатися експансією. Він керує близько 20 співробітниками. «Потрібно правильно організувати існуючих фахівців і набрати нових, щоб зробити самостійну бізнес-одиницю», – каже Потічний. Також він буде курирувати відкриття локальних офісів Liki24.com за межами України – найближчим часом такі запустяться у Польщі та румунському Бухаресті. Крім того, топменеджер увійде до ради директорів. «Ключова, але не єдина метрика його ефективності – оборот на зарубіжних ринках», – каже Аврінський.

Колишні колеги називають Потічного енергійним управлінцем, якому цікаво створювати процеси з нуля і долати складнощі. «У Bolt він побудував горизонтальну структуру, де команди мали високий рівень самостійності та мотивації», – розповідає керівник напрямку Bolt Food в Україні Ігор Шрамко. За його словами, топменеджмент Bolt в Україні регулярно обмінюється досвідом із колегами з головного офісу та інших регіонів. «Тарас допоможе нам рости за правилами, які заведені у глобальних компаніях», – каже Аврінський.

з особистого архіву

Ексголова Вolt в Україні Тарас Потічний перейшов у стартап Liki24.com. Фото з особистого архіву

Потічному близький ринок ліків: він закінчив фармацевтичний факультет університету ім. Богомольця за спеціальністю «провізор» і починав карʼєру як торговий представник медичної компанії Bausch+Lomb. У 2010–2014 роках працював на стику медичної та косметичної сфери у LʼOreal. Потім займався B2B-продажами в англійському стартапі Oxford Biolabs, який випускає біодобавки та інші препарати, що обіцяють запобігти старінню, випадінню волосся і так далі.

Трансфер Потічного – вдача для Liki24.com, говорить топменеджер рекрутингової агенції Skillers Ігор Глиняний. «Директори з експансії зустрічаються рідко. Зазвичай стратегію виходу на нові ринки будують відділи маркетингу і продажів, а курирує директор з продажів», – додає він. Ставка топменеджера такого калібру може починатися від $15 000 на місяць. Бонус у вигляді опціонів може становити до 30% від річної компенсації, розповіли Forbes рекрутери, які побажали зберегти анонімність. «Мій основний інтерес не у зарплаті, а у причетності до змін. Гроші я вважатиму за краще заробити завдяки успіху бізнесу», – розповів Потічний Forbes.

Вестінг опціонів у топменеджменту зазвичай триває не менше чотирьох років, розповідає співласниця та CEO рекрутингового агентства Indigo Tech Катерина Осадчук. «Ймовірно, його програма опціонів привʼязана до виконання KPI зі зростання і підвищення прибутковості компанії», – каже Осадчук. «Нічого не можу коментувати, але гроші для таких позицій – предмет виключно персональних домовленостей», – розповів Аврінський. Крім Потічного, стартап за останні кілька місяців також найняв главу з UX-дизайну, посилив команду розробки та маркетингу, говорить пресслужба Liki24.com.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні