10 венчурних фондів
(дані оновлені у січні 2025 року)
Ключові інвестиції:
- Fintech Farm – платформа для запуску необанків;
- Liki24.com – сервіс швидкої доставки ліків;
- VOCHI – білоруський мобільний відеоредактор.
На ризикові інвестиції інтернет-холдинг Genesis Володимира Многолєтнього і Василя Ульянова виділяє по $10 млн на рік. Венчурним фондом керує білорус Віталій Лаптенок, ветеран Genesis і голова з продукту фітнес-стартапу BetterMe.
Перші два роки фонд витрачав лише половину можливого бюджету, зате 2021 року Flyer One Ventures має намір вкласти у стартапи з України і близьке зарубіжжя приблизно $15 млн. Повернуться інвестиції не раніше 2023 року. А оскільки до екзитів ще далеко, Genesis розвиває портфельні бізнеси, допомагаючи їм налагодити операційні процеси, найняти штат або отримати трафік.
Віталій Лаптенок, керуючий партнер Flyer One Ventures
Лаптенок понад 11 років працює у венчурній індустрії та підтримав понад 20 стартапів як ангел-інвестор. Він співзасновник Genesis – однієї з найбільших IT-компаній України, де 10 років відповідав за зростання бізнесу.
Наразі Лаптенок входить до рад директорів понад 10 компаній, включаючи Nas Company, Fintech Farm, Narrative BI, AMO та Headway. Він захоплюється машинним навчанням і цифровими технологіями.
Олена Мажуга, партнерка Flyer One Ventures
Кредо: «Краще спробувати, ніж шкодувати»
Освіта: Києво-Могилянська академія, факультет економіки
До того як потрапити у головну школу українського венчура, фонд TA Ventures, Мажуга ще студенткою пройшла стажування в Ernst & Young і казначейському департаменті Citi Bank. З венчура її ледь не переманила перспектива здобути магістерський ступінь у США.
У Flyer One Ventures Мажуга швидко стала правою рукою керівного партнера Віталія Лаптенка. Кілька років Мажуга суміщала дві посади – голови з PR та інвестиційного менеджера, зараз займається виключно інвестиційною діяльністю. Її фокус – стартапи в сфері enterprise software.