10 венчурних фондів
Ключові інвестиції:
- AllRight – онлайн-школа англійської мови;
- Liki24.com – сервіс швидкої доставки ліків;
- VOCHI – білоруський мобільний відеоредактор.
На ризикові інвестиції інтернет-холдинг Genesis Володимира Многолєтнього і Василя Ульянова виділяє по $10 млн на рік. Венчурним фондом керує білорус Віталій Лаптенок, ветеран Genesis і голова з продукту фітнес-стартапу BetterMe.
Перші два роки фонд витрачав лише половину можливого бюджету, зате 2021 року Flyer One Ventures має намір вкласти у стартапи з України і близьке зарубіжжя приблизно $15 млн. Повернуться інвестиції не раніше 2023 року. А оскільки до екзитів ще далеко, Genesis розвиває портфельні бізнеси, допомагаючи їм налагодити операційні процеси, найняти штат або отримати трафік.
Олена Мажуга (на фото), 23, інвестиційний менеджер
Кредо: «Краще спробувати, ніж шкодувати»
Освіта: Києво-Могилянська академія, факультет економіки
До того як потрапити у головну школу українського венчура, фонд TA Ventures, Мажуга ще студенткою пройшла стажування в Ernst & Young і казначейському департаменті Citi Bank. З венчура її ледь не переманила перспектива здобути магістерський ступінь у США.
У Flyer One Ventures Мажуга швидко стала правою рукою керівного партнера Віталія Лаптенка. Мажуга суміщає дві посади – голови з PR та інвестиційного менеджера. У 2020-му вона знайшла для фонду шість портфельних компаній. Пошук угод і спілкування з медіа в її розумінні дуже подібні. «Зрештою, я повинна успішно продавати», – говорить Мажуга. Її улюблена індустрія – онлайн-освіта, але особливу увагу хоче приділити сфері геймінгу.