У ЗСУ зʼявиться новий рід військ – Сили безпілотних систем. Потенційно це дасть змогу не лише зробити більш системним використання дронів на фронті, а й допоможе навести лад у закупці дронів і «легалізувати» школи, що навчають операторів, вважають опитані Forbes виробники БПЛА. Розв’язання яких проблем вони чекають найбільше
«Армія дронів» з бренду перетворюється на інституцію», – сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в етері YouTube-проєкту Forbes «Business Breakfast з Володимиром Федоріним», коментуючи створення нового роду військ у ЗСУ – Сил безпілотних систем. Відповідний указ опублікований на сайті Офісу президента Володимира Зеленського 6 лютого увечері.
У ЗСУ з’являться штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування та систематизація досвіду, сказав Зеленський у вечірньому зверненні того самого дня. Це сприятиме і збільшенню обсягів виробництва дронів, додає Федоров. План на 2024-й – виготовити 1 млн FPV-дронів, понад 10 000 ударних середньої дальності та понад 1000 – із дальністю більше 1000 км.
Після створення спеціального роду військ держзамовлення на безпілотники дійсно можуть вирости завдяки більш точному формулюванню потреб і централізації планування, вважає колишній керівник компанії «Укрджет» (виробляє БПЛА «Бобер») та співзасновник стартапу FoxFour.ai Олександр Чендеков. «Закупівля дронів буде пріоритетним завданням», – погоджується засновник виробництва FPV-дронів TAF Drones Олександр Яковенко.
Інший довгоочікуваний ефект – зміни підходів до навчання операторів БПЛА, якому досі бракує системності.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.