Засновники Robinhood Байджу Бхатт, 36, і Влад Теньов, 34. /Getty Images
Категорія
Інновації
Дата

Незважаючи на проблемне IPO, обидва засновники Robinhood тепер мультимільярдери

2 хв читання

Засновники Robinhood Байджу Бхатт, 36, і Влад Теньов, 34. Фото Getty Images

Robinhood, розробник популярного застосунку для торгівлі акціями, вийшов на IPO у четвер 29 липня. Все пішло не зовсім за планом – акції компанії подешевшали на 8% від первісної ціни $38 за штуку. Але незважаючи на все це, обидва засновники компанії тепер мільярдери

Співзасновники Robinhood Влад Теньов, 34, і Байджу Бхатт, 36, володіють по 8% акцій компанії кожен, включно з опціонами, згідно із заявкою компанії на IPO. За розрахунками Forbes, виходячи з ціни закриття $34,82, статки Теньова і Бхатта тепер $2,1 млрд і $2,4 млрд відповідно.

Дисконтний онлайн-брокер Robinhood, який першим дозволив користувачам торгувати акціями без комісій, протягом свого дебюту на відкритому ринкові продав загалом 52,4 млн акцій, зібравши майже $2 млрд.

Robinhood оголосив ціну розміщення акцій за нижньою межею встановленого діапазону – $38 за акцію, і вийшов на Nasdaq під тікером HOOD. За оцінкою Forbes, за стартової ціни Robinhood у $38 за акцію Теньов і Бхатт почали четвер з оцінкою в $2,3 млрд і $2,6 млрд відповідно. Robinhood закінчив день з ринковою капіталізацією у $29 млрд, що в рази перевищує виручку компанії (у 2020 році вона була $959 млн).

У вересні 2020 року Forbes оцінив статок кожного співзасновника Robinhood у $1 млрд, ґрунтуючись на оцінці компанії на приватному ринку – у той час її оцінювали у $11,7 млрд. Теньов і Бхатт продали по 1,25 млн акцій класу A у межах публічного розміщення Robinhood на суму майже $48 млн; після сплати податків ця цифра, ймовірно, знизиться до $36 млн.

У заявці S-1, яку Robinhood подав раніше цього місяця, також був розкритий щедрий план премій у вигляді акцій, який може принести двом засновникам мільярди доларів у найближчі роки. Наприкінці травня правління Robinhood схвалило премію у 22,2 млн і 13,32 млн акцій Теньову і Бхатту. Ці акції можуть бути передані їм протягом восьми років після IPO, якщо ціни на акції компанії будуть зростати.

Якщо у них вийде виконати всі поставлені цілі щодо цін на акції Robinhood, Теньов може отримати акцій на суму понад $4,7 млрд, а Бхатт – понад $2,8 млрд. Серед цілей – домогтися ціни у $120 і навіть у $300 за акцію.

Теньов і Бхатт запустили Robinhood у 2013 році, часто повторюючи свою місію – «демократизувати фінанси для всіх». Компанія швидко виросла: понад 22 млн осіб, більшість з яких інвестори-новачки, хоча б раз поповнили свій акаунт на Robinhood. Від початку пандемії COVID-19 у 2020 році Robinhood продовжував додавати мільйони нових облікових записів, після того як натовпи мілленіалів почали торгувати акціями та опціонами.

Хоча компанії і вдалося змінити всю брокерську галузь, знизивши комісійні, що насамкінець змусило набагато більших конкурентів наслідувати її приклад, були і проблеми, особливо в останні роки.

На сьогоднішній день компанія виплатила понад $130 млн регулюючим органам, включно з FINRA, у вигляді штрафів за неправильну обробку клієнтських операцій і за хронічні перебої у роботі своєї платформи. Більш того, Robinhood критикували за її методи заробітку. У розслідуванні Forbes, яке вийшло у серпні 2020 року, докладно описано, що компанія генерує основну частину своїх доходів за рахунок так званої «оплати за потік замовлень», по суті продаючи угоди клієнтів компаніям на кшталт Citadel Securities.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд