Німецька поліція закрила російський маркетплейс нелегальних товарів Hydra. Він продавав наркотики, підроблені документи та вкрадені дані у Казахстані, Росії, Україні та Білорусі. Серед конкурентів Hydra була рекордсменом за виторгом – $1,3 млн лише у 2020 році. Засновників платформи, проте, так і не знайшли, і поліція впевнена, що вони відновлять нелегальний бізнеc.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Поліція закрила даркнет-маркетплейс Hydra, вилучивши його фізичні сервери, які знаходилися на території Німеччини. Ці сервери обслуговувала неназвана хостингова компанія, яка не проводить аудит своїх клієнтів.
Про її звʼязок з Hydra правоохоронці дізналися ще в липні 2021 року і у співпраці з правоохоронцями з Естонії та США майже рік вели розслідування.
Отримувши доступ до серверів Hydra, поліція конфіскувала у маркетплейсу $25 млн у біткойнах та розмістили на російськомовному сайті попередження про арешт.
У той же день, 5 квітня, США ввели санкції проти усіх фізичних та юридичних осіб, які повʼязані із платформою. Мінфін США написав у заяві, що «Росія – рай для кіберзлочинців», але «вони не зможуть ховатися ні там, ні в даркнеті».
Основний сервіс Hydra – продаж і доставка наркотиків. Її дилери ховають пакунки з наркотиками в громадських місцях, де їх знаходять клієнти.
Також платформу використовували для відмивання грошей через криптовалюту. Кіберзлочинці могли купувати криптовалюту в інших продавців в обмін на рублі, а потім отримували чисту готівку через російські платіжні додатки YooMoney, Tinkoff або QIWI.
Дилери Hydra могли закопати готівку у секретному місці, де її розкопували клієнти.
Зараз США намагається знайти власників 100 криптогаманців, які відмивали гроші через Hydra. Відслідковувати ці транзакції складно, оскільки Hydra використовувала сервіс Bitcoin Bank Mixer, який приховує рух криптовалюти.
Hydra у цифрах
Рік заснування: 2015
Користувачі: 17 млн
Продавці: 19 000
Торги криптовалютою, яку здобули нелегальним шляхом, на Hydra: $200 млн в 2021 та на початку 2022 року. З них:
- $5 млн пов’язана із шахрайством,
- $4 млн – з використанням шкідливого програмного забезпеченням, яке вимагає гроші у своїх жертв,
- $4 млн – надходження від компаній під санкціями.
І хоча поліція «святкує» арешт Hydra, засновників та розпорядників платформи їй не вдалося знайти. Це буде наступний етап розслідування, каже в інтервʼю ВВС поліцейський Себастьян Цвібель. За його словами, кіберзлочинці причетні до платформи знайдуть інший спосіб вести нелегальний бізнес, наприклад, створять нову платформу.
Hydra не перший даркнет-маркетплейс, який закрився за останній рік. Деякі з них потрапляють у руки поліцейських, інші – закриваються за згодою власника, який зникає з награбованими грошима до того як його розсекретить поліція.
Наприклад, адміністратори даркнет-сайту UniCC, який продає дані украдених крадених кредиток, «пішли на пенсію» у січні, скаржачись на стан здоров’я. Добровільно закрилися також White House Market у жовтні, Cannazon в листопаді і Torrez в грудні.
Серед інших маркетплейсів, які правоохоронні органи закрили за останні роки: DarkMarket, Silk Road, Wall Street Market і AlphaBay.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.