Категорія
Новини
Дата

Один із найбільших IT-роботодавців Luxoft йде з російського ринку. Свого часу компанію заснували росіяни

Luxoft DXC Technology Company – материнська структура, що включає в себе сервісну IT-компанію Luxoft, повідомила про вихід із російського ринку. Також вона надасть щонайменше 10 млн грн на гуманітарну допомогу.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключовий факт

  • «DXC Technology засуджує необґрунтовану агресію з боку Росії, яка призводить до смерті мирних жителів в Україні. DXC підтримує кожну людину, компанію та уряд у всьому світі, які закликають негайно припинити атаку на Україну», – повідомляється в офіційному релізі.

Контекст

DXC Technology – це колишній підрозділ Hewlett-Packard Enterprise, що спеціалізується на консалтингу, системній інтеграції, розробці під замовлення. У нинішньому вигляді він з’явився в 2019 році, після придбання сервісної IT-компанії Luxoft за $2 млрд. Тоді це була найбільша подібна угода для українського IT-ринку, де у Luxoft найбільший штат.

Станом на початок 2022 року з понад 17 000 співробітників Luxoft-DXC понад 4000 знаходяться в Україні. В Росіїї – близько 3000 людей. «Наша спеціальна команда DXC працює цілодобово, щоб надати притулок, фінансову та медичну допомогу, а також підтримку під час релокації нашим колегам та їхнім сім’ям», – йдеться в офіційному релізі про допомогу тим, хто постраждав від війни.

Співробітники також можуть долучитися до гуманітарних ініціатив компанії. Luxoft уже пожертвувала 10 млн грн на потреби гуманітарної організації Червоний Хрест в Україні, а також запустила систему, за допомогою якої подвоює індивідуальні пожертви співробітників.

Варто зазначити, що свого часу історія Luxoft розпочалася саме в Росії. У 2000 році компанію створили в Москві підприємці Анатолій Карачинський та Сергій Мацоцький, виділивши її як окремий бізнес із попереднього проєкта, системного інтегратора IBS. Перший офіс у Luxoft у Києві відкрився в 2005 році. У 2013-му компанія вийшла на біржу з капіталізацією у $550 млн.

У відповідь на агресію Росії проти України в 2014 році генеральний директор Luxoft Дмитро Лощинин заявляв, що Luxoft «не є російською компанією. Це глобальна компанія з головним офісом у швейцарському Цузі». Він беззмінно керує бізнесом Luxoft із моменту заснування та до сьогодні.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні