заборона TikTok /Getty Images
Категорія
Інновації
Дата

Forbes Digital

«Повітряна куля–шпигун у телефонах американців». США знову готуються заборонити китайську соцмережу TikTok. Чи піде тим же шляхом Україна? 

4 хв читання

23 квітня Сенат США ухвалив законопроєкт про підготовку до заборони TikTok, якщо материнська компанія ByteDance не продасть соцмережу Фото Getty Images

23 квітня Сенат США ухвалив законопроєкт про підготовку до заборони TikTok, якщо материнська компанія ByteDance не продасть соцмережу. Чому Сполучені Штати знову намагаються заборонити китайську соцмережу та чи варто Україні йти схожим шляхом? 

«Якщо TikTok дійсно припинить роботу в США, це буде сигналом до початку таких розмов і в нас», – каже керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко. Усе залежить від того, чи погодиться материнська ByteDance продати платформу, додає він.

23 квітня Сенат ухвалив законопроєкт про підготовку до заборони TikTok у разі, якщо ByteDance відмовиться від продажу протягом дев’яти місяців. Приватний китайський холдинг ByteDance, що має десятки бізнесів, на 60% належить міжнародним інституційним інвесторам, на 20% – засновникам компанії (ключовий – Чжан Імін) й стільки ж – співробітникам, згідно з інформацією на сайті.

Законопроєкт про заборону TikTok в США є частиною ширшого пакета, який включав, зокрема, і допомогу Україні. Документ має підписати президент США Джо Байден.

У березні Палата представників схвалила схожий законопроєкт, який давав TikTok близько шести місяців на продаж. Проте він зіштовхнувся з політичними перешкодами, писало CNN. Зокрема, експрезидент Дональд Трамп відмовився від своєї позиції, хоча колись був прихильником заборони платформи. «Демократи стикаються з тиском з боку молодих прогресивних людей, для яких TikTok є основною соцмережею», – зазначало видання.  

Як до ідеї блокування ТікТок ставляться в Україні? 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд