Виробник компʼютерів Acer із капіталізацією близько $4,6 млрд завжди закривав пʼятірку лідерів ринку і йшов відразу після американського Apple. Тепер тайванська компанія робить ставку на ШІ-компʼютери. Як це змінить галузь і яке місце займає Україна на глобальній мапі для Acer? Інтервʼю з президентом компанії в регіоні EMEA Еммануелем Фромонтом.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Тайванський виробник комп’ютерів Acer збільшив свою частку на українському ринку до 20% під час війни, каже Forbes президент компанії в регіоні EMEA Еммануель Фромонт. «Україна десь між топ-10 та топ-15 для серед інших країн EMEA», – говорить він.
Acer входить до п’ятірки світових виробників комп’ютерів із глобальною часткою 6,5% у першому кварталі 2024-го, за даними Canalys. Виторг у 2023-му – $7,5 млрд. Останні два роки фінпоказники тайванської компанії падають через світову кризу на ринку ПК. Який у неї план?
Компанія взяла фокус на створення ШІ-комп’ютерів. Завдяки потужним процесорам вони зможуть запускати великі мовні моделі локально, а не в хмарі. «Це змінить спосіб взаємодії з ПК і драматично вплине на потенціал росту індустрії», – каже Фромонт.
Яка роль ШІ в комп’ютерній індустрії? Чи вийшла компанія з російського ринку? Що потрібно, аби вона відкрила виробництво в Україні?
Інтерв’ю з Еммануелем Фромонтом скорочено та відредаговано для зрозумілості.
Частка регіону EMEA для Acer знизилася за чотири роки з 34% до 24%. Яка ваша стратегія в цьому регіоні?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.