Команда українського стартапу Legal Nodes. Фото Legal Nodes / Ілюстрація Shutterstock
Категорія
Інновації
Дата

Стартап Legal Nodes залучив $120 000 від акселератора Techstars. Навіщо ця програма українським підприємцям 

3 хв читання

Команда українського стартапу Legal Nodes. Фото Legal Nodes / Ілюстрація Shutterstock

Український стартап Legal Nodes, який розробляє платформу для надання юридичних послуг за передплатою, пройшов відбір до акселераційної програми Techstars у Лондоні. Компанія отримає $120 000 в обмін на близько 6% акцій. Частка залежатиме від моменту обміну Convertible note в акції. Що варто знати про акселератор, в який регулярно потрапляють українські стартапи?

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Як Legal Nodes опинився у Techstars

Навчання в Techstars, як повідомляє офіційний сайт, проходили шість українських стартапів. Legal Nodes вперше подався на програму у 2019-му, одразу після заснування проєкту. Після двох відмов засновники Нестор Дубневич, 28, Маргарита Сівакова, 26, і Максим Малюк, 27, вирішили змінити бізнес-модель. «Найскладніше податися після відмови знову, – говорить Сівакова. – Відмова – це також фідбек, і ми взяли його до уваги». 

Спочатку Legal Nodes працював як юридичний маркетплейс, який зʼєднував клієнтів і юристів на одній платформі за запитом. Так вони розвʼязували проблему пошуку і підбору спеціалістів. «Згодом вияснилося, що без юридичного бекграунду клієнтам складно зрозуміти, якого роду юридична допомога їм в принципі необхідна», – пояснюється в пресрелізі. З кінця 2020-го Legal Nodes запровадив підписку на пакет юридичних послуг – від $350 на місяць. Крім того, користувачі можуть придбати разову послугу за фіксованою ціною. Їхня вартість починається з $400. Зараз у стартапу близько 80 клієнтів.

Великобританія – один із головних регіонів для Legal Nodes у Європі. Об’єм незадоволених юридичних потреб середнього та малого бізнесу – цільової аудиторії Legal Nodes – там складає понад 11 млрд фунтів на рік, за даними організації LawtechUK. В акселераторі українці хочуть протестувати гіпотези й налагодити відносини з місцевими юристами та потенційними клієнтами. «Нас уже зв’язали з юристами, які працюють з іншими юристами по регуляторних питаннях», – ділиться першими результатами акселерації Сівакова.

У липні Legal Nodes залучив $300 000 інвестицій на розвиток і масштабування своєї платформи. Загальна сума інвестицій досягла $475 000.

Чи є ефект від Techstars – враження українських фаундерів

Спільнота акселератора – понад 10 000 менторів, інвесторів і випускників. «Techstars – це один із кращих фільтрів, який компанія проходить, щоб мати доступ до якісних контактів», – говорить співзасновник українського стартапу Go To-U Назар Шимоне-Давида, 38.

Разом з кофаундерами Оленою Артеменко, 34, і Любою Артеменко, 32, у 2016 році вони створили додаток для водіїв електромобілів. Він допомагає знайти найближчу зарядку і зарезервувати її. Для бізнес-клієнтів сервіс пропонує купити та встановити зарядну станцію. Компанія брала участь у Techstars у 2020 році. Перший місяць вони спілкувалися з менторами офлайн. Далі ввели карантин, і робота продовжилася дистанційно. «Дні були розписані по хвилинах, – згадує Шимоне-Давида. – Навантаження ще більше ніж в офлайн».

Після першого місяця учасники обирають двох менторів, які стають їхніми постійними едвайзерами. Український стартап Let’s Enhance, який брав участь у програмі в 2018 році, досі співпрацює з Джоном Спіндлером. Він експерт із AI та machine learning, а також засновник кількох венчурних фондів у Великобританії. Найбільше уваги ментори приділяли презентації для пітчу перед близько 300 слухачами на фінальному Demo Day, підтверджують Go To-U та Let’s Enhance. «Ми неодноразово репетирували пітч перед менторами, – говорить Шимоне-Давида. – Вони ставили нам питання, які потім нам ставили інвестори».

Techstars – це як сім’я, вважає Шимоне-Давида. До акселератора звертаються по допомогу навіть по закінченню програми. Наприклад, коли стартап залучає додаткові інвестиції, Techstars дає поради чи представляє проєкт інвесторам. «Акселератор зі світовим іменем – це один із небагатьох способів для українських компаній підіймати гроші за кордоном від хороших фондів, – говорить один із засновників Let’s Enhance Владислав Пранскевічус, 31. – Він і бренд, і допомога». 

Чим Techstars відрізняється від Y Combinator – головного стартап-акселератора світу 

З 2006 року Techstars профінансував 2589 стартапів, дев’ять з яких стали єдинорогами. Всього випускники акселератора залучили на ринку $15,7 млрд інвестицій і мають капіталізацію у понад $52 млрд. Програма працює в багатьох містах, зокрема в Остіні, Берліні, Бостоні, Чикаго, Лондоні, Нью-Йорку, Сіетлі. Щорічно на нього подається близько тисячі проєктів з усього світу. 

Учасниками однієї програми стають 10-12 компаній, на відміну від Y Combinator (YC). Туди відбирають 85 проєктів. «Згадую, як на фінальному Demo Day в YC я все ще вперше знайомився з компаніями, з якими проходив програму», – пише Вейтінг Лю, засновник платформи з розвитку зв’язків між програмістами Codementor. Він проходив і Y Combinator, і Techstars. 

В YC більше уваги приділяють технічним процесам – написанню коду, спілкуванню з користувачами, виконанню практичних завдань. У Techstars акцент стоїть на тому, щоб отримати корисні звʼязки. Навчання там більш структуроване, пише Вейтінг Лю. Місяць на customer development, місяць на product development і місяць на підготовку до Demo Day. «Написати код легко, спілкуватися з людьми складно», – підкреслює Вейтінг Лю. 

Пітч на YC триває до 2 хвилин, Techstars дає 6. Demo Day в Y Combinator Вейтінг Лю називає «закритою вечіркою», куди запрошуються інвестори й ЗМІ. За його словами, там починається справжній фандрейзинг для стартапів. У Techstars учасники спілкуються з інвесторами протягом усієї програми, тому Demo Day більше про «свято, ніж реальний бізнес».

«Основне переконання YC – Кремнієва долина є центром тяжіння у Всесвіті стартапів. – говорить Лю. – Techstars вважає, що для створення компанії не потрібно їхати в Кремнієву долину. Можна розвивати місцеві екосистеми».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні