Категорія
Новини
Дата

Сальвадор узаконив біткоїни як засіб платежу. Він став першою країною у світі, яка це зробила

Законодавча асамблея Сальвадору схвалила закон, яким біткоїни визнаються офіційним засобом платежу. Сальвадор став першою країною у світі, яке зробила це, пише CNBC.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Тепер ціни можуть відображатися в біткоїнах, податкові внески можуть сплачуватися в цифровій валюті, а обміни на біткоїни не оподатковуватимуть податком на приріст капіталу.
  • За законом, обмінний курс біткоїна до долара США «буде вільно встановлюватися ринком». Поточна офіційна валюта Сальвадору – долар США.
  • Також держава буде «просувати необхідне навчання та механізми, аби населення могло отримати доступ до транзакцій з біткоїнами».
  • В законі зазначається, що близько 70% жителів Сальвадору не мають доступу до традиційних фінансових послуг. Криптовалюта розглядається як спосіб підвищення фінансової доступності.
  • Президент країни Наїб Букеле незадовго до голосування зазначив, що визнання біткоїнів офіційним засобом платежу принесе країні інвестиції, туризм, інновації та економічний розвиток.
  • Ціна біткоїнів виросла на 5%, до $34 239,17 незабаром після голосування.

Контекст

Економіка Сальвадора дуже залежить від грошей, які додому посилають сальвадорці, які працюють за кордоном, пише Reuters. За даними Світового банку, такі перекази склали $6 млрд у 2019 році – приблизно пʼяту частину ВВП країни. Тому біткоїни мають допомогти прискорити перекази грошей.

Водночас ця цифрова валюта відома високою волатильністю. У квітні біткоїн досяг рекордної позначки в $64 829. Але з тих пір подешевшав майже вдвічі. Станом на зараз, за даними Coindesk, вартість біткоїну складає $34 977. Тому частина експертів припускає, що криптовалюта не підходить в якості ефективної валюти. Поки що не зрозуміло, як Сальвадор у кінцевому підсумку зробить біткоїн законним платіжним засобом.

Настрої щодо криптовалют послабили заяви компаній і рішення певних країн. Зокрема, 12 травня гендиректор Tesla Ілон Маск заявив, що компанія призупинила купівлю автомобілів з використанням біткоїнів через негативний вплив майнінгу криптовалют на довкілля. Процес майнінгу вимагає величезних обчислювальних потужностей і, своєю чергою, споживає величезну кількість енергії. Для виробництва енергії в основному використовується викопне паливо, яке призводить до викидів вуглецю в атмосферу.

Також китайська влада заборонила фінансовим установам і платіжним компаніям надавати послуги, повʼязані з криптовалютами. 

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні