Зліва направо: засновники Legal Nodes Максим Малюк, Маргарита Сівакова і Нестор Дубневич. Фото Legal Nodes /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Стартап Legal Nodes залучив $300 000. Він розробляє юридичну платформу за передплатою

2 хв читання

Зліва направо: засновники Legal Nodes Максим Малюк, Маргарита Сівакова і Нестор Дубневич. Фото Legal Nodes Фото з особистого архіву

Український стартап Legal Nodes залучив $300 000 на розвиток і масштабування своєї платформи для надання юридичних послуг за передплатою. Компанія хоче зробити легальний супровід для бізнесу доступніше і забезпечити юристів кращими умовами роботи. Що ще потрібно знати про угоду і стартап

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Legal Nodes – український стартап, який робить хмарну платформу для надання юридичних послуг за передплатою. Компанію в 2019 році запустили Нестор Дубневич, 28, Маргарита Сівакова, 26, і Максим Малюк, 27.

Сівакова і Дубневич – професійні юристи, до заснування свого стартапу вони працювали в асоціації Juscutum і консультували технологічні компанії з питань впровадження блокчейну, залучення фінансування, роботи з криптовалютами і так далі. Малюк – ексрозробник аутсорсера Prof-it із двома дипломами про вищу освіту: юриста з КНУ та розробника з КПІ. Спочатку команда будувала маркетплейс, який дозволяв юристам і замовникам знаходити один одного. Незабаром після запуску з'ясувалося, що головна проблема ринку не в пошуку виконавця, а у втраті часу на комунікацію і рутину.

У 2020 році Legal Nodes оновили бізнес-модель і запустили підписку на юридичні послуги. Її вартість починається від $299 на місяць, натомість замовник отримує доступ до порталу, де він може відстежити виконання завдань. Також доступна можливість докупити інші послуги за фіксованою ціною. Це дозволяє швидкозростаючим компаніям обходитися без штатного юриста.

Всього у Legal Nodes понад 60 компаній-клієнтів, виручка та інші фінансові показники не розкриваються.

Дебютне фінансування стартап залучив у вигляді грантів. На початку 2019 року його переміг на конкурсі стартапів конференції IT Arena і виграв $10 000, пізніше залучив $50 000 від Українського фонду стартапів. Першим ангелом, який увійшов у капітал, став фонд Hype Ventures шведського інвестора Матіаса Еклофа, він проінвестував $50 000. Новий pre-seed-раунд набагато багатолюдні. Його очолив ангельський синдикат LIFT99 естонців Рагнара Сасса, Артіса Кехріса, Мартіна Хенка і Маріки Тру. Крім них, вклалися засновник британського стартапу TaxScouts Март Аюрамов, колишній топмененеджер агрегатора вакансій Fuzu Едвард Вайсберг і фонд Inspirium Laboratories, запущений вихідцями з аутсорсера Sigma Software і фаундерами стартапу Datrics. Також повторну інвестицію зробив Hype Ventures.

Стартап Legal Nodes залучив $300 000. Він розробляє юридичну платформу за передплатою /Фото 1

Команда Legal Nodes. Фото Legal Nodes

Усі вони інвестували через так звані SAFE – це набір простих шаблонів, які дозволяють укладати кілька договорів з інвесторами і не виставляти для стартапу оцінку. Пізніше інвестор зможе конвертувати проінвестовані гроші в акції на індивідуальних умовах. Саме цю договірну форму рекомендує використовувати своїм випускникам стартап-акселератор Y Combinator, який навіть опублікував на своєму сайті кілька поширених шаблонів. Для стартапів це спрощує витрати на юридичний супровід і дозволяє не поспішати зі збором коштів, синхронізуючи між собою інвесторів. У Legal Nodes активна фаза фандрейзингу тривала близько чотирьох місяців, розповіла у розмові з Forbes Сівакова.

Першочергово гроші підуть на подальшу розробку платформи Legal Nodes. Наступний пріоритет – вихід на ринок Великої Британії, для якого потрібно налагодити відносини з місцевими юристами, залучити маркетингових консультантів і протестувати свої гіпотези. «Крім того, хоч ми і юридична платформа, нам самим потрібно буде консультуватися щодо регуляторних питань», – каже Сівакова.

Якщо тестовий запуск буде успішним, компанія почне шукати посівний раунд. «Це план на найближчі півроку-рік, точніше ми зможемо визначитися не раніше вересня», – каже Сивакова. «Я нетерпляче очікую на момент, коли кожен зможе купувати юридичні послуги так само просто, як підписуватися на стрімінгові сервіси», – коментує у пресрелізі раунд Legal Nodes один із його інвесторів, засновник компанії Printify Артіс Кехріс.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні