Ніна Левчук /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Українка з Google Ніна Левчук запустила проєкт з пошуку житла для біженців. Серед волонтерів – працівники Spotify і Facebook. Як скористатися

Ніна Левчук Фото з особистого архіву

З перших днів війни росії проти України працівниця берлінського офісу Google Ніна Левчук запустила волонтерський проєкт United for Ukraine. Навіщо він потрібен

Ось що пропонує портал:

  • подати заявку на безкоштовне житло в Німеччині, Угорщині, Румунії, Литві, Молдові, Польщі, Франції, Австрії, Голландії, Швейцарії, Кіпрі чи Іспанії;
  • отримати юридичну допомогу;
  • інформацію про центри підтримки біженців;
  • найнеобхідніші контакти в країнах, що межують з Україною;
  • інформацію про всі інші ресурси, що надають допомогу.

На головній сторінці одразу анкета. Де потрібна допомога? Яка саме? І кілька питань про себе. «У перший же день роботи платформи ми побачили реєстрацію від жінки 70 років, – цитують у пресрелізі Левчук. – Тож це може зробити кожен і кожна».  

United for Ukraine за тиждень отримав понад 1200 заявок на вивіз і отримання житла й тисячі юридичних запитів, говорить вона. До проєкту долучилися 66 юристів та понад 4000 хостів. Перемовини про партнерство ведуться з Google та Airbnb. Раніше співзасновник та гендиректор Airbnb Брайан Чеські (Brian Chesky) заявив у Twitter, що компанія профінансує житло для 100 000 переміщених з України осіб. 

У проєкті працює близько 200 волонтерів, які самі фінансують проєкт. Частина з них – працівники Google, Spotify, AirBnB, Facebook тощо. 

Рук все одно не вистачає. «Усі працюють 24/7, – говорить Левчук. – Працювати треба швидко, щоб не залишити нікого в біді». Це не перший її волонтерський досвід. Маркетолог за освітою, вона була волонтером організації Women 2.0. у Сан-Франциско, яка займалася гендерними питаннями в IT. Брала участь у проєктах «Суперлюди» від Fedoriv і «Будуй своє» від Ощадбанку. 

У 2016-му Левчук заснувала Woman Digital Academy by Google, яка давала безкоштовне навчання жінок для України, а згодом для країн СНД. У 2019-му стала головою німецької команди Google, яка працює зі стартапами та венчурними фондами.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні