Ніна Левчук /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Українка з Google Ніна Левчук запустила проєкт з пошуку житла для біженців. Серед волонтерів – працівники Spotify і Facebook. Як скористатися

Ніна Левчук Фото з особистого архіву

З перших днів війни росії проти України працівниця берлінського офісу Google Ніна Левчук запустила волонтерський проєкт United for Ukraine. Навіщо він потрібен

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ось що пропонує портал:

  • подати заявку на безкоштовне житло в Німеччині, Угорщині, Румунії, Литві, Молдові, Польщі, Франції, Австрії, Голландії, Швейцарії, Кіпрі чи Іспанії;
  • отримати юридичну допомогу;
  • інформацію про центри підтримки біженців;
  • найнеобхідніші контакти в країнах, що межують з Україною;
  • інформацію про всі інші ресурси, що надають допомогу.

На головній сторінці одразу анкета. Де потрібна допомога? Яка саме? І кілька питань про себе. «У перший же день роботи платформи ми побачили реєстрацію від жінки 70 років, – цитують у пресрелізі Левчук. – Тож це може зробити кожен і кожна».  

United for Ukraine за тиждень отримав понад 1200 заявок на вивіз і отримання житла й тисячі юридичних запитів, говорить вона. До проєкту долучилися 66 юристів та понад 4000 хостів. Перемовини про партнерство ведуться з Google та Airbnb. Раніше співзасновник та гендиректор Airbnb Брайан Чеські (Brian Chesky) заявив у Twitter, що компанія профінансує житло для 100 000 переміщених з України осіб. 

У проєкті працює близько 200 волонтерів, які самі фінансують проєкт. Частина з них – працівники Google, Spotify, AirBnB, Facebook тощо. 

Рук все одно не вистачає. «Усі працюють 24/7, – говорить Левчук. – Працювати треба швидко, щоб не залишити нікого в біді». Це не перший її волонтерський досвід. Маркетолог за освітою, вона була волонтером організації Women 2.0. у Сан-Франциско, яка займалася гендерними питаннями в IT. Брала участь у проєктах «Суперлюди» від Fedoriv і «Будуй своє» від Ощадбанку. 

У 2016-му Левчук заснувала Woman Digital Academy by Google, яка давала безкоштовне навчання жінок для України, а згодом для країн СНД. У 2019-му стала головою німецької команди Google, яка працює зі стартапами та венчурними фондами.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні