З перших днів війни росії проти України працівниця берлінського офісу Google Ніна Левчук запустила волонтерський проєкт United for Ukraine. Навіщо він потрібен
Ось що пропонує портал:
- подати заявку на безкоштовне житло в Німеччині, Угорщині, Румунії, Литві, Молдові, Польщі, Франції, Австрії, Голландії, Швейцарії, Кіпрі чи Іспанії;
- отримати юридичну допомогу;
- інформацію про центри підтримки біженців;
- найнеобхідніші контакти в країнах, що межують з Україною;
- інформацію про всі інші ресурси, що надають допомогу.
На головній сторінці одразу анкета. Де потрібна допомога? Яка саме? І кілька питань про себе. «У перший же день роботи платформи ми побачили реєстрацію від жінки 70 років, – цитують у пресрелізі Левчук. – Тож це може зробити кожен і кожна».
United for Ukraine за тиждень отримав понад 1200 заявок на вивіз і отримання житла й тисячі юридичних запитів, говорить вона. До проєкту долучилися 66 юристів та понад 4000 хостів. Перемовини про партнерство ведуться з Google та Airbnb. Раніше співзасновник та гендиректор Airbnb Брайан Чеські (Brian Chesky) заявив у Twitter, що компанія профінансує житло для 100 000 переміщених з України осіб.
У проєкті працює близько 200 волонтерів, які самі фінансують проєкт. Частина з них – працівники Google, Spotify, AirBnB, Facebook тощо.
Рук все одно не вистачає. «Усі працюють 24/7, – говорить Левчук. – Працювати треба швидко, щоб не залишити нікого в біді». Це не перший її волонтерський досвід. Маркетолог за освітою, вона була волонтером організації Women 2.0. у Сан-Франциско, яка займалася гендерними питаннями в IT. Брала участь у проєктах «Суперлюди» від Fedoriv і «Будуй своє» від Ощадбанку.
У 2016-му Левчук заснувала Woman Digital Academy by Google, яка давала безкоштовне навчання жінок для України, а згодом для країн СНД. У 2019-му стала головою німецької команди Google, яка працює зі стартапами та венчурними фондами.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.