«Привіт. Це Девід Гілмор із Pink Floyd. Я хотів би поговорити з Андрієм чи з кимось, хто повʼязаний із ним і Boombox», – це повідомлення соліст гурту Boombox та боєць територіальної оборони Києва Андрій Хливнюк виклав у Instagram 28 березня. А 7 квітня стало відомо, що хотів обговорити Гілмор. Pink Floyd вирішили записати першу оригінальну композицію з 1994 року на мотив пісні «Ой у лузі червона калина» у виконанні Хливнюка
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Музика дуже важлива в кожній війні, каже політтехнолог Микола Давидюк. Вона піднімає бойовий дух і згуртовує націю. «Музиканти – миротворці, – сказав Хливнюк в інтервʼю Euronews наприкінці лютого. – Але зараз не час грати на гітарах. Час брати до рук зброю».
У випадку Хливнюка музика виявилася не менш ефективною, ніж автомат. «Ой у лузі червона калина» стала неофіційним гімном опору. І не лише в Україні. «Потрібно, щоб світ дивився та запамʼятовував цей момент. Коли стає складно, я повертаюся до співу Хливнюка», – пише редактор Wired Анжела Вотеркаттер.
Музика хороша не лише для моральної, а й для фінансової підтримки. 4 березня південноафриканський музикант The Kiffness опублікував ремікс на пісню Хливнюка. 8 квітня Oy U Luzi Chervona Kalyna [Army Remix] подивилися більше 5 мільйонів разів на Youtube і послухали 1 мільйон разів на Spotify. Роялті з цього відео прямують на допомогу українській армії.
Гімн українських січових стрільців у виконанні Хливнюка Девід Гілмор побачив у Instagram. «Я подумав: це чарівно, і, можливо, я можу зробити щось із цим, – згадує Гілмор, який у 2015 році виступав із Хливнюком на одній сцені в Лондоні. – Складно дивитися на цю напрочуд шалену, несправедливу атаку більшої сили на незалежну, мирну, демократичну націю».
Вокаліст Pink Floyd запитав, як може допомогти він сам. Відповідь: записати пісню Hey Hey, Rise Up та перерахувати зароблені на ній гроші на гуманітарну допомогу Україні. У записі взяли участь барабанщик Нік Мейсон, басист Гай Пратт та піаніст Нітін Соуні, які акомпанували вокалу Хливнюка. Починається композиція з виконання «Ой у лузі червона калина» хором імені Григорія Верьовки. Автор відео – володар Срібного ведмедя Берлінале режисер Мат Уайткросс.
Hey Hey, Rise Up натхненний одразу кількома культурними артефактами воєнної епохи. На обкладинці треку кубинський художник Йосан Леон зобразив соняшник. Це референс до слів мешканки Генічеська, яка порадила російському солдатові покласти в кишеню насіння соняшника, щоб воно проросло, коли той залишиться в українській землі. Барабани, на яких грає Мейсон у кліпі, прикрашені елементом із картини художниці Марії Приймаченко.
Війна в Україні зачепила сімʼю Гілмора. Його невістка Яніна – українка, його онуки – наполовину українці. Бабусю Яніни війна застала в Харкові. Сімʼя змогла доставити жінку до польського кордону та безпечно відправити до Швеції.
З Хливнюком Гілмор говорив FaceTime. Під час однієї з розмов українець був у лікарні: незадовго до цього його було поранено у мінометному обстрілі. «Показав мені шматочок шрапнелі, який потрапив йому в щоку», – згадує Гілмор в інтервʼю The Guardian. Вокаліст Pink Floyd відправив Хливнюку готовий трек. Той відповів: «Одного разу ми зіграємо його разом і випʼємо стаута за мій рахунок».
Наразі соліст Boombox оговтався від поранення та повернувся до лав територіальної оборони. Останні відео та фото у його стрічці Instagram зроблено на Київщині. Поки автор гімну українського опору не випускає з рук зброю, Hey Hey, Rise Up збирає перегляди на Youtube – 2,5 мільйона за першу добу – та гуманітарну допомогу українцям, які постраждали від воєнних дій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.